Lidé: Dan Schiappa je ředitelem skupiny Sophos End User Security Group

Společnost Sophos oznámila jmenování Dana Schiappy novým generálním ředitelem skupiny Sophos End User Security Group zaměřené na ochranu koncových uživatelů.Dan Schiappa Ve společnosti Sophos bude mít Dan Schiappa na starosti celé produktové portfolio určené pro ochranu koncových uživatelů, včetně koncových bodů, mobilních zařízení a serverů. Zodpovídat bude i za produkty pro šifrování a ochranu dat.  

Dan Schiappa přichází do společnosti z firmy RSA, bezpečnostní divize EMC, ve které zastával pozici hlavního viceprezidenta a generálního ředitele skupiny pro ochranu dat a identit. Zodpovídal například za produktový marketing, vývoj, boj proti podvodům a provoz datových center.

Před nástupem do EMC Dan Schiappa ve společnosti Microsoft, kde prošel několika manažerskými pozicemi a zodpovídal mimo jiné za bezpečnost Windows, technologii Microsoft Passport/Live ID a on-line reklamní systémy.

Dan Schiappa byl také vůdčí osobou zodpovědnou za směrování divize Entertainment and Devices. Dále z pozice šéfa bezpečnostní divize společnosti Microsoft vedl produktový tým, který měl na starosti vývoj bezpečnostní infrastruktury operačních systémů Windows Vista, Windows 7 a Windows Server.

V minulosti působil Dan Schiappa na pozici výkonného ředitele start-upové firmy Vingage Corporation, zaměřené na video servery, kterou koupila společnost L3 Mobilevision. Podílel se i na prodeji dalšího startupu, firmy PictureVision, zaměřené na digitální zpracování obrazu, kterou převzala společnost Kodak. Dan Schiappa zastával i řadu technických pozic ve společnostech Informix Software a Oracle Coproration.

Zdroj: Sophos
Komentáře