Lidé: Česká pobočka Hewlett-Packard Enterprise představila svůj management

Management nově vzniklé české pobočky nově vytvořené společnosti HPE tvoří Jan Kameníček, Pavel Doležal, Václav Jakoubek, Tomáš Kubát, Lubomír Galatík, Vít Slunečko, Daniel Novák a Bedřich Luft.

Lidé: Česká pobočka Hewlett-Packard Enterprise představila svůj managementPo rozdělení společnosti Hewlett-Packard na HP Inc. a Hewlett-Packard Enterprise (HPE), ke kterému došlo na začátku listopadu, byla založena česká pobočka HPE, která nyní oficiálně oznámila personální složení svého vedení.

V čele českého HPE stanul dosavadní generální ředitel české pobočky „starého“ HP Jan Kameníček, kterého bude ve vedení doplňovat dalších sedm manažerů starajících se o jednotlivé segmenty. Tady jsou: 

Jan Kameníček, generální ředitel 

Jan Kameníček, HPESvoji profesní kariéru zahájil v roce 1991 jako servisní inženýr ve společnosti Digital Equipment a od této chvíle se pohyboval především v oblasti služeb.

Ve vrcholovém managementu se pohybuje již 18 let, od roku 2002 působí v HP. Před jmenováním do čela HPE zastával od roku 2008 pozici generálního ředitele české pobočky společnosti HP.

Je absolventem Fakulty elektrotechniky na ČVUT v Praze. 

Pavel Doležal, obchodní ředitel

Pavel Doležal, HPEJeho prvním zaměstnavatelem se v roce 2000 stala společnost Ericsson a práce na pozici solution manager. V této společnosti strávil 12 let a vystřídal několik manažerských pozic, naposled zastával post regionálního lídra spotřebitelských a podnikových řešení pro oblast západní a střední Evropy.

Od roku 2012 až do nynějšího jmenování působil v české pobočce společnosti HP jako ředitel divize technologických služeb.

Je absolventem Fakulty dopravní na ČVUT v Praze. 

Václav Jakoubek, ředitel distribučního kanálu

Václav Jakoubek, HPEPo dokončení studií se věnoval návrhu, tvorbě a zavádění podnikových automatizovaných systémů řízení ve společnostech Ústav racionalizace ve stavebnictví, Československý rozhlas a INORGA.

V roce 1992 spoluzaložil společnost JBA, kde působil do roku 2002 ve funkcích technického ředitele a generálního ředitele. Následně zamířily jeho kroky do společnosti HP, kde se devět let věnoval podnikovým řešením pro klíčové zákazníky.

Od roku 2012 až do svého současného jmenování na novou pozici působil jako obchodní manažer pro české zákazníky z podnikového a státního sektoru. V posledních čtyřech letech stál rovněž u zrodu většiny projektů zaměřených na cloud computing.

Je absolventem Fakulty stavební na ČVUT v Praze.

Tomáš Kubát, ředitel obchodní jednotky serverů, storage a předprodejních služeb

Tomáš Kubát, HPEV rámci své kariéry oracoval pro společnost ICL a následně celých 14 let pracoval pro HP na různých obchodních a manažerských pozicích v oblasti prodeje technologií či realizace dodávek konzultačních a projektových služeb.

Pouze v letech 2008 -2010 práci pro HP vystřídalo působení ve společnosti Siemens Informační Systémy, kde řídil divizi projektových služeb v ČR.

V roce 2010 se opět vrátil do HP, kdy byl po změně struktury jmenován ředitelem jednotky kritických podnikovýchh systémů. Tato role se později rozšířila do role dnešní, kde má na starosti vedení divizí serverů, datových úložišť a předprodejních služeb.

Je absolventem Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze.

Lubomír Galatík, ředitel obchodní jednotky síťových prvků a Aruba 

Lubomír Galatík, HPEPo dokončení studia v roce 2010 nastoupil do HP, kde se začal věnovat práci obchodního reprezentanta divize serverů, storage a síťových prvků. V HP následně vystřídal několik dalších obchodních pozic zakončených rolí account managera pro velké klienty z podnikového a státního sektoru, a to nad celým portfoliem produktů a služeb HP.

Jeho poslední pracovní zastávkou před vedením produktové divize síťových prvků bylo vedení obchodního týmu starajícího se o střední a větší klienty v privátní i veřejné sféře.

Je absolventem Fakulty informatiky a statistiky VŠE.

Vít Slunečko, ředitel divize technologických služeb 

Vít Slunečko, HPEŘady zaměstnanců společnosti HP rozšířil v roce 2003. Po celou dobu až do současnosti se zde věnoval partnerskému kanálu, tedy síti nejvýznamnějších obchodních partnerů zaměřených na dodávky podnikových řešení všech velikostí.

Od roku 2010 se rovněž zaměřoval na rozvoj obchodních příležitostí v tzv. midmarket segmentu, tedy u firem ve velikosti okolo 25-500 zaměstnanců, kde vybudoval celý specializovaný obchodní team.

Je absolventem Provozně-ekonomické fakulty ČZU.

Daniel Novák, ředitel divize konzultačních služeb

Daniel Novák, HPEPo dokončení studia v roce 1996 nastoupil do HP, se kterou spojil celou svou dosavadní pracovní kariéru. Více než 15 let nejprve zastával pozici síťového konzultanta a manažera pro rozvoj obchodních příležitostí.

Další přibližně rok a půl vedl tým návrhářů architektury komplexních podnikových řešení. Od roku 2012 až do konce letošního října pak pracoval jako obchodně-technický manažer pro oblast konzultačních technologických služeb.

Je absolventem Fakulty elektrotechniky na ČVUT. 

Bedřich Luft, ředitel obchodní jednotky podnikových služeb

Bedřích Luft, HPESvou pracovní kariéru zahájil jako servisní inženýr ve společnosti Digital Equipment v roce 1991 a dále se věnoval řízení servisních služeb – technické podpory, outsourcingu a aplikačního vývoje.

Má zkušenosti z budování servisních organizací, řízení velkých outsourcingových projektů a 4 roky rovněž řídil dodávku servisních služeb v rámci regionu CEE a MEMA.

V roce 2012 byl pověřen vedením obchodní jednotky HP Enterprise Services, která zajišťuje dodávku aplikačních služeb a outsourcingu pro velké zákazníky.

Je absolventem Fakulty elektrotechniky na ČVUT v Praze.

Zdroj: Hewlett-Packard Enterprise
Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře