Lidé: Aymar de Lencquesaing a Eric Cador posilují vedení Lenova

Lenovo oznamuje nové vedení pro region Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA) a pro Severní Ameriku v návaznosti na nedávnou reorganizaci obchodních skupin a geografických oblastí společnosti.

Lidé: Aymar de Lencquesaing a Eric Cador posilují vedení LenovaSoučasný prezident EMEA Aymar de Lencquesaing (na fotografii vlevo) bude ve své nové roli zastávat pozici prezidenta společnosti Lenovo pro Severní Ameriku.

Do Lenova nastoupil ke konci roku 2013 s cílem vést jej v oblasti mobilních zařízení a postavit základy pro expanzivní plány. V únoru 2014 byl povýšen na pozici prezidenta EMEA a senior viceprezidenta Lenovo Group a v té době se stal také členem výkonného výboru.

Pod jeho vedením dosáhlo Lenovo v regionu EMEA v posledním čtvrtletí loňského roku rekordního 19,7% tržního podílu a 40% meziročního nárůstu tržeb. Přispěl 29 % k celosvětovým tržbám společnosti Lenovo. V regionu EMEA přitom Lenovo prodává více tabletů než v jiných geografických oblastech.

Dříve Aymar de Lencquesaing působil jako CEO společnosti Packard-Bell, a před nástupem do  Lenovo strávil více než 20 let v USA.

Od května je novým senior viceprezidentem a prezidentem EMEA jmenován Eric Cador, který formálně vedl divizi počítačů HP v regionu EMEA a jeho působnost se poté rozšířila i na oblast tisku a osobních systémů.

Eric Cador byl také součástí vedení týmu, který dokončil integraci společnosti Compaq a transformoval podnikání HP s PC. Pod jeho vedením se HP stalo jedničkou na trhu v regionu EMEA.

Eric Cador dokáže zajistit společnosti Lenovo cestu k úspěchu a pokračovat v růstu v regionu EMEA díky svým hlubokým znalostem v oblasti IT a řízení podniku stejně jako díky operativním a strategickým zkušenostem v oblasti designu, dodavatelského řetězce a tržních strategií,“ uvedla společnost v oznámení.

Aymar de Lencquesaing i Eric Cador budou odpovědní přímo Gianfranco Lancimu, který byl nedávno povýšen na pozici prezidenta a COO Lenova.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře