LG zpřístupní chytrou televizní platformu webOS partnerským značkám

LG nabídne ostatním výrobcům televizorů svoji platformu spolu s integrovanými obsahovými službami. Chce tak nastartovat nový trend i posílit význam své značky.

LG zpřístupní chytrou televizní platformu webOS partnerským značkámSpolečnost LG Electronics uvedla, že poskytne svým partnerským značkám televizorů k dispozici svůj ekosystém televizní platformy webOS. Podporované modely televizorů budou zároveň vybaveny dálkovým ovladačem Magic Motion.

Gestem chce dle svých slov změnit současnou nezdravou proprietární praxi televizního segmentu, kdy každý výrobce vybavuje své televizory vlastními operačními systémy.

Jihokorejská značka věří, že tento krok nejen, že nastartuje nový trend pro výrobce televizorů a dodavatele obsahu, zároveň ale díky němu ještě víc posílí celosvětový význam značky LG na poli domácí zábavy.

LG se na implementaci webOS domluvila s už více než dvaceti výrobci televizorů z celého světa, jako jsou například RCA, Ayonz či Konka, další partneři budou postupně přibývat. Ekosystém platformy webOS je také podporován technologickými partnery jako Realtek, Nuance, Gracenote, CEVA či Universal Electronics.

Zpřístupněním ekosystému webOS dalším výrobcům jsme se vydali na zcela novou cestu,“ uvedl Park Hyoung-sei, prezident divize LG pro domácí zábavu LG Home Entertainment Company.  

Díky tomu si skvělé uživatelské rozhraní i obrovský výběr funkcionalit, které byly doteď dostupné jen zákazníkům LG, budou moct vychutnat také miliony majitelů televizorů dalších značek,“ doplnil.

Zdroj: LG

Úvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře