LG vyčkává s ukončením výroby plazmových TV

S klesající poptávkou po plazmových televizorech se LG orientuje spíše na OLED.LG vyčkává na správný čas, kdy ukončí byznys plazmových televizorů. Tím by v podstatě nezůstal už žádný větší výrobce těchto plochých obrazovek.

Podle tiskového mluvčího je LG  v módu „počkáme a uvidíme“ co s výrobou plazmových TV. „Již dlouhodobě víme, že poptávky po plazmových jednotkách klesá,“ napsal mluvčí v mailu.

Snažíme se určit, kdy poptávka klesne na bod, kde to již nebude životaschopný byznys,“ dodal.

Jihokorejské zprávy oznamující novou 65palcovou OLED televizi LG s rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů uvádějí, že představitel LG naznačil, že společnost připravuje oficiální vyjádření k ukončení plazmových obrazovek pro televizory v blízké budoucnosti.

LG by byl posledním výrobcem, který končí byznys plazmových TV. Panasonic ke zklamání video nadšenců oznámil v roce 2013 konec výzkumu plazmových panelů a chystané ukončení výroby na letošní rok. Svého času byl Panasonic největším výrobcem.

Samsung oznámil, že skončí produkci plazmových TV letos v listopadu.

Prodejům televizorů dominují LCD TV, které tvoří přes 90 % celosvětových dodávek. Podle dat NPD DisplaSearch mají prodeje plazmových TV letos meziročně klesat o 48 %.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře