LG v prvním kvartálu 2021 zaznamenalo nejlepší čtvrtletní výsledky ve své historii

Korejská značka dosáhla nejvyšších čtvrtletních tržeb a provozního zisku ve své historii – první jmenovaný ukazatel se vyšplhal na bezmála 17 miliard dolarů, provozní zisk činil 1,36 miliardy.

LG v prvním kvartálu 2021 zaznamenalo nejlepší čtvrtletní výsledky ve své historiiSpolečnost LG oznámila konsolidované tržby za první čtvrtletí roku 2021 ve výši 18,81 bilionu wonů (16,90 miliardy dolarů) a provozní zisk ve výši 1,52 bilionu wonů (1,36 miliardy dolarů).

Podle LG jde o nejlepší čtvrtletní výsledky v historii společnosti, přičemž provozní zisk ve výši 8,1 % je zatím tím vůbec nejlepším, jakého LG v prvním čtvrtletí kdy dosáhlo.

Spotřebitelé trávili i v prvním kvartálu více času doma, což vedlo k výraznému růstu poptávky po domácích spotřebičích a produktech domácí zábavy. To se odrazilo i na tržbách, které meziročním srovnání vzrostly o 27,7 %; ziskovost se zvýšila o 39,1 %.

Domácí zábava stále táhne...

Divize LG Home Appliance & Air Solution Company dosáhla v prvním čtvrtletí tržeb ve výši 6,71 bilionu wonů (6,03 miliardy dolarů), což představuje meziroční nárůst o 23,8 %.

Provozní zisk ve výši 919,90 miliardy wonů (826,39 milionu dolarů) byl meziročně o 22,1 % vyšší. Již druhé čtvrtletí po sobě zaznamenala divize spotřebičů výrazný meziroční růst v Severní Americe a Evropě a také na domácím trhu v Jižní Koreji.

Divize LG Home Entertainment Company zaznamenala v prvním čtvrtletí tržby ve výši 4,01 bilionu wonů (3,60 miliardy dolarů), což je o 34,9 % více než ve stejném období před rokem.

Díky vysokým prodejům v Severní Americe a Evropě vzrostl provozní zisk vzrostl meziročně o 23,9 % na 403,80 miliardy wonů (362,75 milionu dolarů). Vysoké poptávce se těšily prémiové produkty v čele s televizory s technologiemi OLED a NanoCell.

... naopak s mobily LG je konec

Divize LG Mobile Communications Company vykázala v prvním čtvrtletí tržby ve výši 998,70 miliard wonů (897,18 milionu dolarů) a provozní ztrátu 280,10 miliard wonů (251,63 milionu dolarů).

Provozní ztráta se oproti stejnému čtvrtletí před rokem zhoršila o 28 %. Na negativních hospodářských výsledcích se podepsal celosvětový nedostatek produktů spojený s oznámením z počátku tohoto měsíce, v němž společnost LG informovala, že se na konci července stahuje z trhu chytrých telefonů.

Zisk i ztráta z ukončovaných činností (včetně rozdělení pokračujících a ukončovaných činností) budou podle společnosti LG zahrnuty do výsledků za druhé čtvrtletí.

LG těší i oživení automotive

Divize LG Vehicle Component Solutions Company dosáhla v prvním čtvrtletí tržeb ve výši 1,89 bilionu wonů (1,70 miliardy dolarů), což je o 43,5 % více než ve stejném období loňského roku. Provozní ztráta se snížila na 700 milionů wonů (629 000 dolarů).

K více než čtyřicetiprocentnímu růstu tržeb podle společnosti přispělo hlavně oživení automobilového odvětví v Severní Americe a Evropě, ale i vyšší příjmy z nových projektů v odvětví elektromobility a infotainmentu a také efektivnější řízení nákladů.

Divize LG Business Solutions Company dosáhla ve sledovaném období tržeb ve výši 1,86 bilionu wonů (1,67 miliardy dolarů), o 9,1 % více než před rokem a o 23,6 % více než v předchozím čtvrtletí.

Hospodářské výsledky i této divize ovlivnila současná pandemie. Díky větší míře práce na dálku a online vzdělávání rostla poptávka po produktech, jako jsou monitory a počítačové produkty.

V důsledku rostoucích nákladů na komponenty, jako jsou LCD panely a polovodiče, se nicméně provozní zisk ve výši 134 miliard wonů (120,38 milionu dolarů) oproti stejnému čtvrtletí minulého roku snížil.

Zdroj: LG
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře