LG se po letech v červených číslech stahuje z trhu chytrých telefonů

Jednu z kdysi ikonických značek mobilních telefonů čeká podobný osud jako Nokii, Blackberry či Ericsson. Konec výroby je naplánovaný na 31. 7. 2021.

LG se po letech v červených číslech stahuje z trhu chytrých telefonůSpolečnost LG, považovaná za jednoho z největších inovátorů ve světě Androidu, oznámila, že k 31. 7. 2021 ukončí svůj byznys s chytrými telefony. Podle svých slov se chce více věnovat jiným „rostoucím oblastem“.

Mezi ně patří například zařízení pro chytrou domácnost, elektromobilita či robotika. Telefony LG zůstanou dostupné a budou v prodeji do vyprodání zásob; výrobce jim navíc plánuje po určitou dobu poskytovat podporu a softwarové aktualizace.

Rozhodnutí jihokorejského giganta ukončit výrobu chytrých telefonů není zcela nečekané – LG v daném segmentu v posledních letech vykazovalo výrazné ztráty a spekulace o stažení se z pole mobilních telefonů se objevovaly již několik měsíců.

Telefon s rolovatelným displejem, jenž výrobce představil na letošní akci CES, se tak s největší pravděpodobností ke spotřebitelům už nedostane.

Zdroj: IDG News Service, ComputerWorld

Úvodní foto: LG

Komentáře