LG překonalo svůj rekord v počtu prodaných telefonů za čtvrtletí

Tržby společnosti vyrostly o 16 % a po třech kvartálech ztráty se díky rekordnímu prodeji vrátila do černých čísel. Jejích 14,5 milionu prodaných telefonů by mohlo stačit na posun v žebříčku největších globálních výrobců.

LG překonalo svůj rekord v počtu prodaných telefonů za čtvrtletíSpolečnost LG Mobile Communications (LG) oznámila výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí 2014, v němž dosáhla rekordního počtu prodaných chytrých telefonů. Celkem 14,5 milionu prodaných kusů znamenalo 20% nárůst oproti druhém kvartálu roku 2013.

Společnost i díky tomu dosáhla tržeb ve výši 3,62 bilionu wonů (přibližně 71,6 miliardy Kč), což značí 16% meziroční nárůst. Zároveň zaznamenala provozní zisk ve výši 85,9 miliardy wonů (přibližně 1,7 miliardy Kč), poprvé po třech po sobě jdoucích kvartálech ve ztrátě.

Za úspěchem stojí silný prodej nového modelu LG G3 na domácím jihokorejském trhu (v Evropě a Severní Americe bude model uveden během léta), stejně jako modelů série L na světových trzích.

Posun vzhůru?

Jasno sice bude až po zveřejnění konkrétních dat nezávislými výzkumníky, ale je možné, že rekordní prodej posune LG v žebříčku největších světových výrobců chytrých telefonů.

V posledních údajích společnosti IDC totiž LG z pátého místa ztrácelo na čtvrté Lenovo a třetí Huawei jen 0,6, resp. 1,4 milionu prodaných kusů. Výsledek z druhého čtvrtletí by LG o kvartál dříve s přehledem stačil na bronzovou příčku za Applem a Samsungem.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře