LevneElektro.cz pozastavilo kvůli účasti v odhaleném karuselu činnost

Společnost Elektra PV, provozovatel e-shopu LevneElektro.cz oznámila pozastavení činnosti. Důvodem je účast v obchodním řetězci, který zřejmě krátil daně. Problém se podle CEO společnosti pravděpodobně týká i dalších českých firem.

LevneElektro.cz pozastavilo kvůli účasti v odhaleném karuselu činnost



E-shop LevneElektro.cz není od včerejšího podvečera aktivní a dnes pouze vydává zákazníkům uhrazené zboží.

Společnost, která se pyšní oceněním „nejoblíbenější e-shop v ČR v anketě ShopRoku 2015“, aktuálně na svém webu uvádí, že „z důvodu nepředvídaných a závažných provozních okolností, je nucena prozatím pozastavit svou činnost.“

Těmito důvody je účast v obchodním řetězci, který se měl dopustit karuselového podvodu, tedy neodvedl řádně DPH. LevneElektro.cz v prohlášení podepsaném svým CEO Petrem Václavem uvádí, že byla firmami v obchodním řetězci podvedena a odpovědnost za podvod nese vlivem přenesené daňové povinnosti.

Mohu pouze potvrdit, že informace o problému v podobě přenesené daňové povinnosti, za subjekty z řad dodavatelů / odběratelů, jsou podloženy reálným základem,“ uvedl na dotaz ChannelWorldu Ondřej Liška, marketingový ředitel firmy Elektra PV a jejího e-shopu.

Prohlášení LevneElektro.cz

Zdroj: LevneElektro.cz

Kdo bude další?

CEO společnosti Petr Václav v prohlášení na webu uvádí, že v ČR zřejmě nebudou jedinými internetovými/retailovými hráči, kterých se kauza dotkne: „Tento problém se s největší pravděpodobností dotýká, či dotkne i dalších subjektů na českém e-commerce a elektro retail trhu.

Na březnovém e-commerce setkání Eshopista Petr Václav mladší totiž uvedl, že společnost v současnosti nakupuje 100 % zboží v ČR (od českých distributorů).

Jeho otec Petr Václav starší zde řekl, že z posledních 25 let jsou poslední dva ažtři roky o úřední šikaně podnikatelů“. Zákon týkající se DPH podle Václava stíná hlavy poctivých podnikatelů. Dnes to není o podnikání, ale o sledování, jestli váš firemní zákazník zaplatí DPH, jak má, stěžoval si tehdy Václav.

Historie a současnost Elektra PV

Společnost Elektra PV má za sebou 24 let působení na českém trhu. Ondřej Liška dodává, že firma „vždy dostála všem svým závazkům, dnes stojí před největším problémem za dobu své existence“. 

Firmu založil Petr Václav starší v roce 1992, kdy začínal prodejem bílého elektra. Dnes spolu se synem Petrem Václavem mladším vedou e-shop s více než 85 000 skladovými produkty, sto zaměstnanci a sedmi kamennými pobočkami.

Obrat Elektry za rok 2015 dosáhl 1,5 miliardy, z čehož necelou polovinu tvoří velké bílé zboží, zbytek je kromě černé elektroniky hlavně IT, jehož podíl se společnost snaží navyšovat.

Za loňský rok společnost vykázala 32% meziroční růst obratu a letos chtěla pokořit dvoumiliardovou hranici. Dnes prodejce patří mezi top 5 české e-commerce a v roce 2017 chystal větší expanzi na slovenský trh.

Zdroj: LevneElektro.cz, ChannelWorld








Úvodní foto: © GooDAura - Fotolia.com

Komentáře