Letošními vánočními hity jsou iPhone 5S a notebook Asus X553 (Zboží.cz)

Nejvýraznějšího meziročního nárůstu zájmu zákazníků v oblasti elektroniky se dočkaly drony, powerbanky nebo flash disky v podobě šperků. O PlayStation je o třetinu menší zájem než o Xbox.

Letošními vánočními hity jsou iPhone 5S a notebook Asus X553 (Zboží.cz)Předvánoční horečka vrcholí a jednou z hlavních otázek je, jaké dárky budou největším tahákem letošních svátků. Podle serveru Zboží.cz bude i letos největším hitem elektronika v čele s mobilními telefony.

Králem mobilů je letos před Vánoci na Zboží.cz model Apple iPhone 5S. Následovaly ho modely Apple iPhone 6 a Apple iPhone 6S. Nejoblíbenějším notebookem je model Asus X553MA-BING-SX537B,“ uvedl Milan Šmíd ze serveru Zboží.cz.

V osobní elektronice (a také celkově) jsou podle Zboží.cz hitem mobilní telefony, následované s velkým odstupem tablety, notebooky a herními konzolemi.

V posledně jmenované kategorii zvítězil Microsoft Xbox nad Sony PlayStation – značka Sony přitáhla zhruba o třetinu méně zájemců.

Skokany letošních Vánoc jsou podle dat ze 20. 12. drony a powerbanky, tedy externí baterie k mobilům a tabletům. Tato zařízení zaznamenala významný nárůst oproti předchozím letům.

Kromě toho v osobních dárcích stále hraje roli „česká romantika“ – parfémy, župany, noční košile, bačkory i obligátní ponožky.

Zdroj: Zboží.cz

Úvodní foto: (c) Robert Kneschke - Fotolia

Komentáře