Letošní velká aktualizace Windows je připravena k uvolnění pro podnikové zákazníky

Srpnová Windows 10 Anniversary Update alias 1607 je po několikaměsíčním testování na spotřebitelích připravena k uvolnění do podnikového plánu CBB. Dojte k tomu počátkem roku 2017 a zároveň s tím začne dvouměsíční lhůta, po níž bude ukončena podpora původní verze 1507.

Letošní velká aktualizace Windows je připravena k uvolnění pro podnikové zákazníkyPrvní (a také poslední) velká aktualizace Windows 10 pro rok 2016 je připravena k uvolnění do podnikového plánu Current Branch for Business (CBB). Verze 1607 byla představena na počátku srpna letošního roku, k podnikům se však dostane až po několikaměsíčním testování na „pokusných králících“ v podobě spotřebitelů (více o této politice najdete v našem starším článku).

Aktualizace známá jako Windows 10 Anniversary Update bude do CBB vypuštěna v lednu 2017 prostřednictvím služeb Windows Update, Windows Update for Business a Windows Server Update Services. Její uvolnění zároveň znamená počátek konce původní verze systému s číslem 1507.

Podle pravidel nastavených Microsoftem budou v rámci CBB vždy podporovány dvě nejnovější verze systému. Po uvolnění nejnovější verze 1607 tak zůstane podpora verzi 1511 uvedené v listopadu 2015, ale původní verzi z července 2015 již ne. Podpora má skončit 60 dní po uvedení 1607, což nejspíš nastane v úterý 14. 3. 2017.

Microsoft původně počítal s tím, že bude vydávat až tři velké aktualizace ročně, později však tato ambice vzala za své. Jak už bylo zmíněno, letos vyšla dokonce jen jedna. Pro rok 2017 však má výrobce nachystány hned dvě, přičemž první vyjde nejspíše počátkem jara.

Anniversary Update alias 1607 má potenciál stát se klíčovou verzí Windows 10, která by mohla spustit masivní přechod podnikových zákazníků ze starších Windows 7. Analytici, například Steve Kleynhans z Gartneru, takto usuzují z načasování na straně Microsoftu a zákazníků, z nastavení cyklů podpory, ale také z dosavadní ochoty podniků opustit oblíbené „sedmičky“.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře