Letošní velká aktualizace Windows 10 bude dostupná od 2. 8.

Tzv. Anniversary Update slibuje rozšířené možnosti asistentky Cortany, podporu rozšíření pro prohlížeč Edge, podporu funkce Windows Ink pro dotyková zařízení nebo novinky v bezpečnosti. Microsoft zároveň oznámil, že upouští od triku se zavřením okna vyzývajícího k přechodu na nový systém.

Letošní velká aktualizace Windows 10 bude dostupná od 2. 8.Microsoft oznámil, že nadcházející velká aktualizace Windows 10 s názvem Anniversary Update vyjde 2. 8. letošního roku. Nesplnilo se tak očekávání, že bude uvolněna přímo v den výročí spuštění systému, tedy 29. 7.

Druhé zmíněné datum však bude přesto významné, neboť půjde o poslední den, kdy budou uživatelé moci přejít na Windows 10, aniž by za systém museli zaplatit. Současně s tím skončí „horká“ kampaň, která uživatele – místy velmi nevybíravě – nabádala k upgradu.

Navzdory zažitým funkcím rozhraní systému se například zavření okna vyzývajícího k upgradu (pomocí červeného tlačítka s X v pravém horním rohu) považovalo za uživatelův souhlas s instalací. Od tohoto triku nyní Microsoft upouští a okénko nově dostane tlačítko s možností celou nabídku odmítnout.

Chytřejší Cortana a rozšiřitelný Edge

Anniversary Update má přinést celou řadu vylepšení v oblasti bezpečnosti. Pokud jde o uživatelskou zkušenost, nejmarkantnější zřejmě bude rozšíření schopností virtuální asistentky Cortany, která bude fungovat i při uzamčení zařízení a bude si například pamatovat čísla, aby uživatel nemusel lovit v adresáři nebo v telefonním seznamu (Cortana však není dostupná v ČJ ani SJ).

Prohlížeč Edge začne po uvedení aktualizace podporovat rozšíření, což Microsoft sliboval již od jeho uvedení. Další novinkou bude podpora vlastnosti Windows Ink, která umožní majitelům dotykových zařízení psát poznámky nebo kreslit na displeji.

Podnikových uživatelů se Anniversary Update (zatím) netýká. V plánu Current Branch for Business se nové vlastnosti objeví v listopadu letošního roku po několikaměsíčním testování potřebiteli.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře