Lenovu se daří ve všech segmentech, v druhém čtvrtletí utržilo 14,5 miliardy dolarů

Skupina si v meziročním srovnání polepšila o téměř 7 %. Čistý příjem pak vyrostl o celých 53 % na 310 milionů dolarů.

Lenovu se daří ve všech segmentech, v druhém čtvrtletí utržilo 14,5 miliardy dolarůSpolečnost Lenovo oznámila, že její tržby dosáhly v druhém čtvrtletí 2020 rekordních 14,5 miliard dolarů. Výsledky značí, že došlo k meziročnímu nárůstu téměř o 7 % a dařilo se napříč všemi segmenty.

Společnost zaznamenala rekordní příjem před zdaněním ve výši 470 milionů dolarů s meziročním nárůstem o 52 %, zatímco čistý příjem se navýšil meziročně o 53 % na 310 milionů dolarů.

Všechny naše hlavní sekce meziročně rostly, zatímco software a služby dosáhly nového rekordu,“ uvedl Yuanqing Yang, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Lenovo.

Vzhledem k tomu, že se svět snaží přizpůsobit „novému normálu“, věříme v dlouhodobý růst jak u klasických produktů, tak u cloudové infrastruktury. I nadále budeme podporovat transformaci založenou na službách, abychom se lépe chopili příležitostí a podpořili udržitelný růst,“ doplnil.

Mobilní divize zpátky v plusu

Rekordní tržby ve sledovaném období zaznamenala skupina PC and Smart Devices Group; divize Intelligent Devices Group, do které skupina náleží, meziročně posílila o 8 % na 11,5 miliardy dolarů.

Divize Mobile Business Group si v mezičtvrtletním srovnání polepšila o 39 % a v meziročním srovnání se vrátila k růstu. Pokračující růst hlásí i divize Data Center Group, která posílila o 11 % na 1,48 miliardy dolarů.

Dynamicky roste též divize Intelligent Transformation, která zaznamenala dvouciferné zlepšení ve všech svých segmentech. Výsledky podle Lenovo prokazují význam divize jako katalyzátoru dlouhodobého růstu.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře