Lenovu se dál daří, ve třetím kvartálu fiskálního roku 2021 zvýšilo tržby o pětinu

Za růstem tržeb na 17,2 miliardy dolarů podle Lenova stojí zejména produktové portfolio společnosti, které se rychle přizpůsobilo potřebám práce i studia z domova.

Lenovu se dál daří, ve třetím kvartálu fiskálního roku 2021 zvýšilo tržby o pětinuSpolečnost Lenovo oznámila výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 202, z nichž vyplynulo, že ve sledovaném období meziročně zvýšila tržby o 22 % na 17,2 miliardy dolarů. Dle výrobce se jedná o druhé po sobě jdoucí rekordní čtvrtletí.

Lenovo výrazně těží z pandemické poptávky. Zisky společnosti v 3Q nastavily nový rekord, kdy příjem před zdaněním meziročně vzrostl o 52 % na 591 milionů dolarů, zatímco čistý zisk se meziročně zvýšil o 53 % na 395 milionů dolarů.

Dosažení rekordního čtvrtletí dvakrát po sobě je odrazem našeho inovativního produktového portfolio a také operačních dovedností, které vedly k růstu ve všech segmentech,” řekl Yuanqing Yang, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Lenovo.

Rok 2020 byl podle něj náročným rokem, ve kterém však Lenovo obstálo. „Nyní jsme schopni vidět výsledky našeho úsilí v oblasti transformace a budeme i nadále investovat do nových technologií a inovací, díky kterým povedeme inteligentní transformaci napříč odvětvími a vytvářet tak udržitelný růst,“ doplnil Yang.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře