Lenovo zdraví: #HelloMoto Z se již prodává v ČR

Nová modulární vlajková loď Moto Z, levnější verze Moto Z Play a jejich doplňky jsou od dnešního dne v prodeji na českém trhu. Známe ceny.

Lenovo zdraví: #HelloMoto Z se již prodává v ČR
Michal Lojek, Lenovo Lenovo Moto Z Play – 12 999 Kč vč. DPH

Michal Lojek a Aneta Fialová ze společnosti Lenovo představili a „zahájili“ prodej nových smartphonů Moto Z včetně doplňků Moto Modz.

Subbrand Moto, který Lenovo používá vedle značek ThinkPad a Yoga, bude společnost propagovat pod marketingovou strategií s heslem „něco výjimečného“. Kampaň bude smartphony a příslušenství představovat jako hravé, neočekávané a moderně pojaté. Nebude chybět ani slavná hláška #HelloMoto.

Kromě samotných dvou nových smartphonů Moto Z chce Lenovo oslovit doplňky Moto Mods. K telefonům lze totiž připojit speciální rozšíření: JBL reproduktory s výkonem 2x3 W, fotoaparát Hasselblad s 10x optickým zoomem a xenonovým bleskem, DLP projektor, nebo přídavnou baterii.

Lenovo vsází na maximální jednoduchost. Každá doplněk se připojí jednoduše přiklapnutím na zadní stranu smartphonu, kde je 16 zlatých pinů a magnet.

Následovat do budoucna mají i další doplňky. Michal Lojek naznačil, že může jít např. o Polaroid na instatní fotografie, virtuální realitu nebo 360° kameru.

Vlajková loď Moto Z se čtečkou otisků prstů je 5,2 mm tenká a váží 136 gramů. Chrání ji odolný hliníkový rám a pohání procesor Snapdragon TM 820 se 4 GB RAM. Ostatně základní parametry jsme již představili dříve.

Kromě klasického ovládání nabídne tzv. Moto funkce – mávnutím rukou se např. aktivuje displej se základními notifikacemi. Moto Action poskytne sedm možností jak gestem vyvolat funkce - např. spustit 13Mpx fotoaparát, svítilnu apod.

Ekonomičtější varianta Moto Z Play má také hliníkový rám, slabší výkon, ale zato větší baterii (3150 mAh) a 3,5 mm jack, který se do Moto Z nevešel kvůli jeho tloušťce.

Oba smartphony pak disponují funkcí Turbo Power, která dovoluje dobít telefon na devět hodin výdrže během 15 minut.

Koncové ceny

  • Lenovo Moto Z – 16 999 Kč vč. DPH
  • Lenovo Moto Z Play – 12 999 Kč vč. DPH
  • Baterie Incipio Moto Mod – 2 299 Kč vč. DPH
  • Reproduktor JBL SoundBoost – 3 199 Kč vč. DPH
  • Hasselblad True Zoom Moto Mod – 8 999 Kč vč. DPH
  • Projektor Insta-Share Moto Mod – 8 999 Kč vč. DPH

Zdroj: Lenovo, ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře