Lenovo zaznamenalo rekordní první čtvrtletí, zdvojnásobilo čistý zisk

Čistý zisk podle výsledků meziročně stoupl o 119 %, marže čistého příjmu navíc dosáhla nejvyšší hodnoty za poslední roky. Lenovo zároveň pokračuje ve zvyšování nákladů na výzkum a vývoj.

Lenovo zaznamenalo rekordní první čtvrtletí, zdvojnásobilo čistý ziskSkupina Lenovo oznámila rekordní fiskální výsledky za první čtvrtletí. Zvyšování zisků podle společnosti napomáhá zejména zrychlená digitalizace, inteligentní transformace a inovace v zařízeních, infrastruktura a aplikace po celém světě.

Příjmy před zdaněním se ve sledovaném období téměř zdvojnásobily na 650 milionů dolarů (nárůst o 96 %), čistý zisk se také více než zdvojnásobil (až 119 %). Marže čistého příjmu zároveň dosáhla 2,8 %, což je nejvyšší hodnota dosažena za poslední roky.

Příjmy skupiny v prvním čtvrtletí pokračovaly v rychlém růstu na 16,9 miliardy dolarů, což meziročně o 27 % více. Lenovo navíc zvýšilo náklady na výzkum a vývoj meziročně o 40 % a bude se i v příštích třech letech nadále zaměřovat na inovace a zdvojnásobení svých investic do R&D.

Toto čtvrtletí je podle skupiny poprvé, kdy společnost vykazuje výsledky v rámci nové obchodní struktury Solutions and Services Group (SSG), Infrastructure Solutions Group (ISG) a Intelligent Devices Group (IDG), která byla oznámena na začátku letošního roku.

Zdroj: Lenovo

 

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře