Lenovo vykázalo ve třetím kvartálu pokles příjmů o 8 %, ale už není ve ztrátě

Lenovu se ve třetím kvartálu nevedlo příliš dobře, zejména vlivem celkového poklesu hlavních trhů, na kterých se pohybuje. Společnost však byla v zisku, výsledky považuje za solidní a navíc oznámila příchod nových posil do globálního vedení.

Lenovo vykázalo ve třetím kvartálu pokles příjmů o 8 %, ale už není ve ztrátěSpolečnost Lenovo zveřejnila výsledky svého hospodaření ve třetím kvartálu 2016. Celkové příjmy za sledované období dosáhly hodnoty 11,2 miliardy dolarů, což představuje meziroční pokles o 8 %. Čistý zisk pak činil 157 milionů dolarů, což představuje výrazné zlepšení v porovnání se ztrátou 714 milionů dolarů ve stejném období loňského roku.

Lenovo v komentáři k výsledkům uvedlo, že situace na trhu je stále komplikovaná, celkový tón je však optimistický. Firma zároveň oznámila posílení globálního vedení o nové tváře v čele s Kirkem Skaugenem z Intelu, který se ujme vedení divize datových center.

Pokud jde o jednotlivé divize, nejvíce příjmů Lenova stále přináší divize PC a tabletů. Její výsledky se ve třetím kvartálu snížily o 8 % na 7,8 miliardy dolarů, za což mohou klesající trhy. Lenovo však stále drželo pozici světové jedničky, a to již 14. kvartál v řadě.

Příjmy divize mobilních zařízení zahrnující telefony Lenovo a značku Motorola, se ve třetím kvartálu snížily o 12 % na 2 miliardy dolarů. Divize datových center pak vykázala pokles o 8 % na 1,1 miliardy dolarů. Lenovo v obou případech uvádí stagnující trhy jako příčinu poklesu.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře