Lenovo vykázalo ve druhém čtvrtletí 6% pokles tržeb, čistý zisk však vyrostl o 64 %

Během prvního kvartálu nového fiskálního roku se Lenovu nedařilo v segmentech osobních zařízení, kde mu klesaly příjmy jednotlivých divizí. Ve srovnání s loňským rokem si naopak polepšila divize podnikových systémů.

Lenovo vykázalo ve druhém čtvrtletí 6% pokles tržeb, čistý zisk však vyrostl o 64 %Společnost Lenovo oznámila výsledky za svůj první fiskální kvartál, který skončil ke 30. 6. 2016. Čtvrtletní příjmy dosáhly 10,1 miliardy dolarů, což představuje 6% meziroční pokles.

Zisk před zdaněním meziročně vzrostl o 297 % a měl hodnotu 206 milionů dolarů. Čistý příjem za první čtvrtletí pak činil 173 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 64 %.

Divize PC a tabletů utržila za sledované období 7 miliard dolarů, což představuje 7% meziroční pokles, a mobilní divize zahrnující telefony Lenovo a Motorola vykázala pokles příjmů o 6 % na 1,7 miliardy dolarů.

Jedinou divizí, která si meziročně polepšila, tak byla podniková divize, pod níž spadají servery, úložiště, software a služby. Její tržby se meziročně zvýšily o 1 % na 1,1 miliardy dolarů.

Výsledky nejsou nijak oslnivé, ale Lenovo je v kontextu stagnujících trhů označuje za úspěch a vyzdvihuje růst zisku a udržení předních pozic v jednotlivých segmentech.

V segmentu osobních počítačů jsme dosáhli zisku a ve srovnání s minulým čtvrtletím se stabilizoval také segment chytrých telefonů,“ okomentoval výsledky Yang Yuanqing, předseda představenstva a CEO společnosti Lenovo.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře