Lenovo vykázalo nejvyšší čtvrtletní tržby za čtyři roky, daří se inteligentním zařízením

Lenovu ve třetím fiskálním čtvrtletí vzrostly tržby o 8,5 % na 14 miliard dolarů. Rekordní zisky zaznamenala skupina inteligentních zařízení, která vykázala 6,6% nárůst na 12,4 miliardy dolarů. Ziskový je i segment datových center s meziročním nárůstem o 31 % na 1,6 miliardy dolarů.

Lenovo vykázalo nejvyšší čtvrtletní tržby za čtyři roky, daří se inteligentním zařízenímSpolečnost Lenovo oznámila, že má za sebou nejsilnější čtvrtletí za poslední čtyři roky. Ve třetím fiskálním čtvrtletí, jež skončilo 31. 12. 2018, vykázalo meziroční nárůst tržeb o 8,5 % na celkových 14 miliard dolarů.

Lenovo rovněž zaznamenalo zisk před zdaněním ve výši 350 milionů dolarů, což představuje 133% meziroční nárůst a rekordní výnos pro celou společnost. Čistý zisk dosáhl 233 milionů dolarů, což je výrazné zlepšení oproti 289milionové ztrátě o rok dříve.

Rekordní zisky pro divizi inteligentních zařízení

Společnost informuje, že rekordní výnosy a zisky zaznamenala divize inteligentních zařízení – meziročně vzrostla o 6,6 % na 12,4 miliardy dolarů. Výnosy v nejsilnější oblasti počítačů a chytrých zařízení vykázaly nárůst o 11,6 % na 10,7 miliard dolarů.

Od akvizice společnosti Motorola v říjnu 2014 vykázala svůj první celosvětový zisk i segment mobilních telefonů. Lenovo uvádí, že úspěch je odrazem realizace strategie s cílem snížení nákladů, zefektivnění produktového portfolia a soustředění se na klíčové trhy.

Datová centra jsou rovněž zisková

Páté po sobě jdoucí ziskové čtvrtletí za sebou má i divize podnikových řešení s meziročním nárůstem o 31 % na 1,6 miliardy dolarů. Segment zaznamenal růst ve všech geografických oblastech, v Severní Americe dokonce trojciferný.

Důležitou roli dle společnosti opět hrála škálovatelná řešení, jež zaznamenala trojciferný růst výnosů. Výnosy ze softwarové struktury se pak podle Lenova zvýšili téměř o 70 %.

Zdroj. Lenovo
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře