Lenovo vybavuje podniková zařízení systémem autentizace integrovaným na úrovni procesoru

Lenovo uvádí, že je prvním výrobcem počítačů, který na trh přináší systém autentizace s certifikací FIDO integrovaný přímo do hardwaru. Díky přístupu Intel Online Connect dostupnému podporuje FIDO protokoly Universal Authentication Framework (UAF) a Universal 2nd Factor (U2F).

Lenovo vybavuje podniková zařízení systémem autentizace integrovaným na úrovni procesoruVíce než čtyři pětiny případů neoprávněného přístupu k cizím datům na internetu se loni udály ve spojitosti s příliš jednoduchými, ukradenými, nebo továrními hesly. Počet takzvaných phishingových útoků narostl ve stejném období meziročně o 65 % a ochrana internetového soukromí, identity a nejrůznějších typů dat je tak nyní důležitější než kdykoli předtím.

Společnosti Lenovo a Intel proto představily první vestavěné autentizační řešení, jehož posláním je zlepšit zabezpečení surfování na internetu, online nakupování i práci na počítači. Díky použití technologie Intel Online Connect, která je dostupná pro procesory Intel Core 7. a 8. generace, obsahují nejnovější zařízení Lenovo systém autentizace s certifikací FIDO přímo ve svém jádru.

Internetová autentizace při návštěvě oblíbených stránek jako PayPal, Google, Dropbox a Facebook je díky tomu jednodušší a bezpečnější. Uživatelé se nemusí spoléhat na hesla jako jediný způsob bezpečného přihlášení k webovým stránkám. Mohou využít přihlášení jediným dotykem prstu na integrované čtečce otisků za využití protokolu UAF.

Snadnější pro uživatele i obchodníky

UAF autentizace probíhá pomocí otisku prstu na šifrované integrované čtečce, zatímco U2F má  vestavěnou dvoustupňovou autentizací. Poté, co se uživatelé přihlásí k webové stránce svým uživatelským jménem a heslem, je čeká ještě jeden dodatečný prvek autentizačního procesu. Na rozdíl od běžných řešení, která generují s bezpečnostními klíči nebo SMS kódy, je však druhý stupeň zabudovaný přímo v počítači. 

Při použití této integrované FIDO autentizace využívají webové stránky bezpečnostní klíče, které jsou chráněné a uložené hluboko v hardwaru počítače, což zvyšuje úroveň ochrany uživatele a omezuje hrozbu zneužití dat. Díky propojení procesoru s čtečkou otisků prstů jsou informace o uživatelské autentizaci chráněné tak, aby zajišťovaly bezpečný uživatelský zážitek.

Tato integrace přináší podle Lenovo výhody také obchodníkům. Díky autentizaci zabudované přímo do počítačů mohou nabízet rozšířená bezpečnostní opatření milionům uživatelů, kteří používají svůj počítač k přístupu na sociální sítě, do internetového bankovnictví nebo do e-shopů.

Lidé potřebují bezproblémové vestavěné zabezpečení, které je pomáhá chránit ve chvíli, kdy se přihlašují k internetovému bankovnictví, nakupují nebo navštěvují sociální sítě. Ve spolupráci se společností Intel proto jednodušší a bezpečnější online autentizaci,“ uvedl viceprezident Lenova Johnson Jia.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře