Lenovo vstupuje do segmentu rozšířené reality s telefonem Phab2 Pro

Novinka, která se dostane na trh letos v létě, nabídne platformu Project Tango od Googlu vybavenou rozšířenou realitou. Lenovo navíc dodává, že Phab2 Pro je jen začátek.

Lenovo vstupuje do segmentu rozšířené reality s telefonem Phab2 ProSpolečnost Lenovo rozšiřuje řady výrobců koketujících s virtuální a rozšířenou realitou. Její nový telefon Phab2 Pro, který podle očekávání představila na konferenci Tech World 2016, je postavený na platformě Project Tango od Googlu a svým uživatelům přinese řadu možností nabízených rozšířenou realitou.

Telefon se 6,4“ displejem umožní například měřit vzdálenosti, promítat na displeji informace o předmětech, na které míří kamera, hrát hry s virtuálními předměty promítnutými do záběru nebo na základě stejného principu navrhovat interiéry a rozmisťovat virtuální nábytek po místnosti. Lenovo zároveň zdůraznilo, že Phab2 Pro je jen začátek.

Je důležité nepovažovat [Phab2 Pro] jako jednorázovou záležitost, nýbrž jako první fázi dlouhodobého plánu. V budoucnosti se chceme pustit i do dalších typů zařízení,“ uvedl viceprezident Lenova Jeff Meredith s tím, že nevylučuje ani headset pro virtuální realitu.

Pro platformu jako Projet Tango podle Lenova existuje množství využití, a to především v komerční sféře. Terénní pracovníci budou například mít kdykoliv po ruce návody a informace, na své si přijdou i návrháři a designéři, ale uplatnění podobné platformy najdou i například ve zdravotnictví.

Lenovo projevilo také zájem o další platformu od Googlu s názvem DayDream. Zatímco Project Tango se zaměřuje spíše na rozšířenou realitu (uživatel vidí reálný svět doplněný o virtuální prvky), DayDream bude určen spíše pro virtuální realitu (uživatel vidí pouze virtuální prostředí). Platforma má být uvedena v průběhu roku 2016.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře