Lenovo vstoupilo do nového fiskálního roku se ztrátou a stagnujícím obratem

Výrobce pokračuje v transformaci svého globálního byznysu a výsledky ze druhého kalendářního kvartálu 2017 tomu odpovídají. Obrat meziročně vyrostl pouze v případě mobilní divize, zatímco v segmentu PC stagnoval a v oblasti podnikových řešení se propadl o desetinu.

Lenovo vstoupilo do nového fiskálního roku se ztrátou a stagnujícím obratemSpolečnost Lenovo představila své výsledky za první fiskální kvartál, který skončil ke 30. 6. 2017. Obrat výrobce ve sledovaném období zůstal na loňských 10 miliardách dolarů, hrubý zisk poklesl o 11 % na 1,4 miliardy dolarů a hospodaření skončilo 72 milionů dolarů ve ztrátě.

Lenovo uvádí, že v prvním kvartálu pokračovalo v plánované transformaci svého byznysu a dařilo se mu dosáhnout vytyčených cílů v klíčových růstových oblastech včetně divizí mobilních zařízení a podnikových řešení. Výsledky však zatím odpovídají spíše době setí než době sklizně.

Telefony rostly, podniková řešení si pohoršila

Divize PC and Smart Devices, pod kterou spadají PC, tablety a chytrá zařízení, dosáhla obratu ve výši 7 miliard dolarů, což je stejný výsledek jako o rok dříve. Zároveň se jí snížila marže vlivem vysokých cen komponentů.

Divize Mobile Business Group (MBG), pod níž spadají značky chytrých telefonů Moto a Lenovo, si z hlediska obratu polepšila o 2 % na 1,7 miliardy dolarů. Výrazného úspěchu dosáhla v západní Evropě, kde prodala o 137 % více telefonů než o rok dříve.

Divize Data Center Group (DCG), která zahrnuje veškerá podniková řešení, pak zaznamenala pokles obratu o 10 % na 971 milionů dolarů a její aktivity jsou předmětem pokračující transformace.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře