Lenovo vloni navýšilo tržby o 12,5 %, raduje se z rekordních příjmů

Tržby Lenova v uplynulém fiskálním roce vzrostly o 12,5 % na 51 miliard dolarů, čistý zisk dosáhl 597 milionů dolarů. Za úspěchem stojí především strategie inteligentní transformace.

Lenovo vloni navýšilo tržby o 12,5 %, raduje se z rekordních příjmůLenovo oznámilo výsledky hospodaření za uplynulý fiskální rok, ve kterém vykázalo tržby v hodnotě 51 miliard dolarů, což představuje meziroční nárůst o 12,5 %. Společnost skončila v zelených číslech, když dosáhla čistého zisku ve výši 597 milionů dolarů.

Lví podíl na úspěchu má strategie inteligentní transformace, jež umožnila skok zisku před zdaněním o 459 % na 856 milionů dolarů. Vedení Lenova vyzdvihuje především silnou základnu pro budoucí růst založenou na zákaznicky orientovaném systému.

Společnost uvádí, že silný čtvrtý kvartál zahrnoval dvouciferný růst (meziročně o 10,1 %) na příjmy ve výši 11,7 miliard dolarů, přičemž příjmy a zisk napříč všemi segmenty rostly poprvé od akvizice portfolia x86 serverů od IBM a společnosti Motorola.

Zlepšila se i ziskovost – zisk Lenova před zdaněním činil 180 milionů dolarů (meziroční růst o 389 %), čistý příjem pak meziročně vzrostl o 261 % na 118 milionů dolarů.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře