Lenovo ve třetím kvartálu dosáhlo nejvyššího obratu za poslední čtyři roky

Příjem za druhé čtvrtletí vzrostl o 14 % na 13,4 miliardy dolarů. To podle Lenova představuje jeho nejvyšší čtvrtletní tržby za téměř čtyři roky a zároveň také třetí dvojciferný kvartální růst v řadě.

Lenovo ve třetím kvartálu dosáhlo nejvyššího obratu za poslední čtyři rokySpolečnost Lenovo oznámila své finanční výsledky za druhý fiskální kvartál, který skončil k 30. 9. 2018. Čtvrtletní příjmy dosáhly hodnoty 13,4 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 14 % a zároveň nejvyšší kvartální tržbu za téměř čtyři roky.

Zisk před zdaněním za druhý fiskální kvartál se zvýšil na 213 milionů dolarů, což je 89% nárůst oproti stejnému období minulého roku. Lenovo tímto zároveň navázalo na silný růst z minulého čtvrtletí.

Zpráva dále uvádí, že nárůst pokračoval napříč všemi odvětvími. Příjem divize PC and Smart Devices meziročně posílil o 18 % a poprvé překročil hranici deseti miliard dolarů. Lenovo tak podle svého vyjádření aktuálně drží 23,7% podíl na trhu.

Divize Mobile Business Group se ve sledovaném období dočkala strategických změn v sekci Motorola. Segmentu se tak podle Lenova podařilo meziročně snížit provozní náklady o 175 milionů dolarů. Celkové meziroční výsledky divize však výrobce nezveřejnil.

Podniková divize Data Center Group (DCG) se pak podle Lenova stala jednou ze tří nejrychleji rostoucích na trhu, když zaznamenala pátý po sobě jdoucí úspěšný kvartál. Příjmy z tohoto segmentu meziročně stouply o 58 % na 1,5 miliardy amerických dolarů.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře