Lenovo v úvodu nového fiskálního roku zdvojnásobilo svůj zisk

Lenovo odstartovalo právě probíhající fiskální rok růstem tržeb na 12,5 miliardy dolarů. Příjmy před zdaněním dosáhly 240 milionů dolarů, čistý příjem vyskočil na 162 milionů dolarů. V obou případech šlo o více než stoprocentní meziroční růst.

Lenovo v úvodu nového fiskálního roku zdvojnásobilo svůj ziskSpolečnost Lenovo oznámila, že tržby skupiny v prvním čtvrtletí jejího nového fiskálního roku dosáhly částky 12,5 miliardy dolarů, což podle firmy představuje osmé po sobě jdoucí čtvrtletí ve znamení růstu.

Zisk před zdaněním se dle zprávy meziročně více než zdvojnásobil a dosáhl 240 milionů dolarů. Čistý zisk se rovněž více než zdvojnásobil, a to o 85 milionů na 162 milionů dolarů. Základní zisk na akcii v prvním kvartálu byl 1,37 amerických centů.

Fiskální rok zaznamenal skvělý začátek,“ pochvaluje si výsledky Yang Yuanqing, předseda a generální ředitel společnosti Lenovo. „Silné výsledky poskytly důkazy o tom, že inteligentní transformace Lenova umožňuje dlouhodobě udržitelný a výdělečný růst.

Lenovo se v neposlední řadě pochlubilo, že každý čtvrtý sestavený počítač na světě je právě počítač jeho značky. Společnost tohoto úspěchu dosáhla díky 24,9% podílu na globálním trhu PC.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře