Lenovo v nejbližších měsících uvede nové ThinkPady

Nové modely podnikových notebooků nabídnou procesory páté generace od Intelu. Mají být lehčí, tenčí a především výkonnější než modely z roku 2014.

Lenovo v nejbližších měsících uvede nové ThinkPadySpolečnost Lenovo představila nadcházející přírůstky do řady podnikových notebooků ThinkPad. Žádných zásadních změn se uživatelé dočkat nemají, neboť výrobce se zřejmě drží zásady neměnit to, co funguje. Nové modely proto dostanou do vínku „pouze“ nejnovější komponenty, nižší váhu a menší tloušťku.

Mezi novými modely bude například ultratenká vlajková loď Carbon X1 (na fotografii), dříč ThinkPad X250 a několik dalších. Všechny novinky budou vybaveny procesory Intel Core i3, i5 nebo i7 páté generace (Broadwell), kterým Lenovo dalo přednost před druhou možností, úspornými Intel Core M.

U novinek byla posílena paměť a prostor na disku, budou podporovat nový bezdrátový standard 802.11ac a u vybrané modelů i mobilní sítě and 4G.

Nový Carbon X1 například nabídne za ceny začínající 1 249 dolarech 17,7mm tělo, 1,3 kg váhy a až 11 hodin výdrže na jedno nabití. Uvnitř se bude kromě procesoru skrývat až 512GB SSD se sběrnicí PCI-Express 3.0, 8 GB DRAM a modemy pro Wi-Fi nového standardu i 4G sítě. Displej dostane rozlišení až 2560 x 1440 pixelů.

Další přírůstky do řady ThinkPad zahrnují kromě již zmíněného X250 i modely T450 a T450S. Nové procesory Broadwell dostanou i modely T550, E450 a E550.

Novinky mají začít přicházet na trh již v lednu 2015 a dalších měsících. O jejich dostupnosti a cenách na tuzemském trhu vás budeme informovat.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře