Lenovo uvedlo na trh šestou generaci vlajkového modelu ThinkPad X1 Carbon

Již šesté pokolení špičkového modelu ThinkPad X1 Carbon pokračuje podle výrobce v definování nejvyššího standardu podnikových zařízení. Novinka je opět velmi lehká, velmi tenká a velmi výkonná, nabídne lepší displej s technologií HDR a podporu mobilních sítí.

Lenovo uvedlo na trh šestou generaci vlajkového modelu ThinkPad X1 Carbon
Společnost Lenovo představila již šestou generaci jednoho z nejlehčích, nejtenčích a nejodolnějších notebooků podnikové třídy. Model ThinkPad X1 Carbon v sobě snoubí výkon až osmé generace procesorů Intel Core i7 a výhody mobility vyplývající z lehkého uhlíkového těla.

Hmotnost šesté generace modelu ThinkPad X1 Carbon začíná na 1,13 kg a jeho tloušťka dosahuje pouze 15,95 mm. O silný výkon se kromě procesoru Intel Core i7 vPro postará až 16GB RAM ve spolupráci s operačním systémem Windows 10 Pro.

Novinka nabídne 14“ IPS displejem s rozlišením WQHD a technologií Dolby Vision. Oproti předchozí generaci displej navíc disponuje technologií HDR a nabídne tak vylepšený dynamický rozsah zobrazovaných barev.

Vývojáři nového modelu mysleli také na zabezpečení a firemní uživatelé tak mají k dispozici vylepšenou čtečku otisku prstů s dotykovým senzorem Match-on-Chip, infračervenou kameru pro rozpoznání tváře ThinkShutter nebo slot pro zámek Kensigton.

Pokud uživatel potřebuje neustálý přístup k datům, ThinkPad X1 Carbon mu díky podpoře mobilních sítí LTE-A zajistí připojení k internetu i ve chvíli, kdy bude mimo dosah Wi-Fi. Novinka má uživatele zbavit také starostí s nabíjením, neboť disponuje baterií, jež ji má udržet v provozu až 15 hodin.

Dostupnost a cena

Nový ThinkPad X1 Carbon je na českém trhu již dostupný za cenu od 50 790 Kč včetně DPH.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře