Lenovo u nových zařízeních nahradí klávesnici dotykovým panelem

Společnost přestavila zařízení 2 v 1 s názvem Yoga Book, jehož klávesnice má místo hardwarových tlačítek dotykový panel. Kromě psaní na něm lze kreslit. Podobný systém chce Lenovo použít u chystaných chromebooků.

Lenovo u nových zařízeních nahradí klávesnici dotykovým panelemSpolečnost Lenovo představila na berlínském veletrhu IFA nové zařízení 2 v 1 s názvem Yoga Book. Tenká novinka nabídne 10,1“ displej s Full HD rozlišením, procesor Intel Atom, 4 GB RAM, 64GB úložiště a až 13hodinovou výdrž na jedno nabití. To hlavní se však nachází jinde.

Místo obvyklé klávesnice má totiž Yoga Book, zjednodušeně řečeno, jeden velký touchpad. Klávesy jsou sice pomyslně přítomné díky podsvíceným obrysům, aby panel je zcela hladký a podsvícení lze vypnout, což z něj učiní jednu velkou dotykovou plochu.

Uživatelé si tak budou kromě psaní moci na „klávesnici“ i kreslit. Studenti mohou ocenit skutečnost, že na panel lze položit list papíru a psát si na něm poznámky (nebo dělat náčrty), které se přes dotykovou vrstvu okamžitě přenesou i do počítače.

Právě na studenty Lenovo myslelo a chystá se technologii přinést i do chromebooků (zařízení s operačním systémem Chrome OS), které jsou zejména v USA populární jako zařízení do škol.

Lenovo není první, kdo s takovým konceptem přišel, ale podobné pokusy Toshiby z roku 2010 skončily neúspěchem. Lenovo však podle svého vyjádření pracovalo na této technologii přes dva roky a věří, že si tentokrát své příznivce najde.

Firma zároveň uznává, že tato zařízení nebudou pro každého, zejména ne pro uživatele, jejich práce zahrnuje každodenní psaní. Cílovou skupinou budou kromě žáků a studentů zejména kreativní mladí lidé, kteří kladou důraz na mobilitu.

Ceny Yoga Booku budou začínat na 499 dolarech (plus dovoz, clo a DPH). Lenovo zatím neuvedlo, kdy se zařízení dostane na trh.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře