Lenovo se ve vánočním kvartálu vrátilo do zisku, příjmy však poklesly o 8 %

Vánoční tržby dosáhly 12,9 miliardy dolarů, což je téměř o desetinu horší výsledek než v posledním kvartálu roku 2014. Čistý zisk společnosti však vyrostl meziročně bezmála o pětinu na 300 milionů dolarů.

Lenovo se ve vánočním kvartálu vrátilo do zisku, příjmy však poklesly o 8 %Společnost Lenovo oznámila své finanční výsledky za svůj třetí fiskální kvartál, který skončil k 31. 12. 2015. Tržby za vánoční sezónu dosáhly 12,9 miliardy dolarů, což představuje 8% meziroční pokles. Lenovo sice silně rostlo v segmentu chytrých telefonů, ale zároveň utrpěloztrátu na trhu tabletů i na propadajícím se trhu PC .

Čistý zisk Lenova za čtvrtý kvartál však dosáhl 300 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 19 %. Společnost se vrátila do černých čísel po ztrátovém třetím kvartálu, během kterého prováděla restrukturalizaci .

Kroky, které v rámci této restrukturalizace Lenovo provedlo, by podle společnosti mohly (za předpokladu stabilní situace v následujícím čtvrtletí) přinést úspory ve výši až 1,35 miliardy dolarů ročně. Lenovo podle svého vyjádření přetváří model svého podnikání, procesů a organizace aby i nadále udrželo stabilní podnikání i v současné situaci na trhu.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře