Lenovo se dohodlo s Googlem na prodeji Motoroly

"Nákupní horečka" Lenova po akvizici x86 serverů IBM nekončí. Koupí Motoroly firma expanduje do segmentu chytrých telefonů.

Lenovo se dohodlo s Googlem na prodeji MotorolyLenovo se uzavřelo s Googlem dohodu o odprodeji Motoroly. Prodejem za více než 2,9 miliardy dolarů pro Google skončí období, kdy byl zároveň dodavatelem operačního systému i výrobcem chytrých telefonů.

U Lenova jde již o třetí velkou zprávu za poslední týden, po ohlášené restrukturalizaci a dohodě o odkoupení x86 serverů od IBM za 2,3 miliardy dolarů, jejíž status dosud největší akvizice Lenova tímto vydržel jen několik dní.

Část celkové sumy Lenovo zaplatí hned, 660 milionů dolarů v hotovosti a 750 milionů v akciích. Zbylých 1,5 miliardy bude splácet v průběhu příštích tří let.

Předmětem prodeje je firma, značka a současné i budoucí portfolio chytrých telefonů Motorola. Google si naopak ponechá většinu patentů, ale na základě dohody o spolupráci na ně Lenovu poskytne licenci.

Akvizice zapadá do konceptu nastíněného Yangem Yuanqingem, CEO Lenova, o nutnosti budování nových pilířů pro další rozvoj firmy.

Zdroj: Lenovo
Komentáře