Lenovo přesune část výroby podnikového hardwaru do Evropy

Podnikový hardware v podobě x86 serverů, úložišť a dalších řešení pro zákazníky z regionu EMEA bude nově vyrábět maďarská společnost Flex. Lenovo si od přesunu výroby slibuje vyšší flexibilitu a rychlejší dodací lhůty.

Lenovo přesune část výroby podnikového hardwaru do EvropySpolečnost Lenovo oznámila, že produkty pro podnikové zákazníky z regionu EMEA se nově začnou vyrábět v Evropě. Půjde mimo jiné o x86 servery a celé portfolio úložišť a síťových zařízení pro datová centra.

Zákazníky a partnery v regionu EMEA díky tomu čekají kratší dodací lhůty a větší flexibilita pro splnění jejich požadavků a firemních potřeb.

Lenovo uvádí, že mu přechod k výrobě podnikových zařízení v Evropě umožní poskytovat zákazníkům a partnerům v regionu nejlepší služby, zatímco bude dále posilovat svoji snahu stát se lídrem v oblasti podnikového computingu. Výroba bude zahájena letos v létě.

Továrna společnosti Flex v Maďarsku vyhrazená pro Lenovo bude vyrábět kompletní řadu serverů fungujících na platformě x86 od sestavení základních sestav, přes celou řadu storage a síťových konfigurací až po plně integrované racky kompatibilní se systémy vytvořenými na zakázku.

Flex je strategickým partnerem společnosti Lenovo již šest let a podílí se na výrobě celé řady produktů, jako jsou počítače, chytré telefony, servery řady ThinkServer či na servisu tabletů.

V továrně v maďarském městě Sárvár už společnost Flex vyrobila pro Lenovo pět milionů počítačů, které dodala zákazníkům v celém regionu EMEA.

Rozhodnutí vyrábět v Maďarsku už získalo u našich zákazníků pozitivní ohlasy. Věříme, že tento krok zlepší naše schopnosti na podnikovém trhu, protože budeme zákazníkům v regionu EMEA schopni nabídnout ještě vyšší úroveň služeb,“ uvedl Wilfredo Sotolongo, viceprezident Lenova pro region EMEA a generální manažer divize Data Center Group.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře