Lenovo představilo nová řešení a služby pro inteligentní transformaci podnikového IT

Výrobce na své konferenci Transform 2.0 oznámil například globální strategické partnerství s NetAppem, službu pro správu cloudového softwaru nebo ucelené řešení pro zabezpečení koncových zařízení.

Lenovo představilo nová řešení a služby pro inteligentní transformaci podnikového ITSpolečnost Lenovo na své konferenci Transform 2.0 představila sérii nových produktů, partnerství a chytrých řešení pro firemní zákazníky. Tato čerstvá oznámení jsou součástí širší strategie s názvem Intelligent Transformation.

Řešení vycházející z této strategie mají firemním zákazníkům pomoci restrukturalizovat systémy výroby, řízení a správy. Strategie je postavena na nově vznikajících technologiích včetně AI, IoT, 5G, rozšířené reality a blockchainu.

Globální partnerství s NetAppem

První novinkou je globální strategického partnerství se společností NetApp. Spolupráce v hodnotě několika miliard dolarů má firemním zákazníkům usnadnit modernizaci IT architektury a pomoci jim urychlit proces digitální transformace.

Lenovo a NetApp plánují společně vyvíjet a uvádět na trh výkonné flashové paměti, úložiště nové generace nebo řešení pro všechny úrovně sítí a cloud. Partnerství mimo jiného zahrnuje vytvoření společného podniku v Číně.

Kompletní zabezpečení ThinkShield

Druhým oznámení je řešení Lenovo ThinkShield, které přináší soubor technologií a kontrol pro zabezpečení zařízení během celého životního cyklu. Partnery Lenova při vývoji této novinky byly například společnosti Intel, MobileIron nebo Absolute.

ThinkShield má administrátorům nabídnout více cest pro zabezpečení dat a pokrývá celou škálu meod zabezpečení, od BIOSu a firmwaru pro autentizaci, přes správu koncových bodů až po čtečky otisků prstů nebo mechanické záslepky kamer.

Správa SaaS a extrémní ThinkPad

Dalším přírůstkem do portfolia je služba Lenovo AirStack, jejímž cílem je poskytnout podnikům jednoduchou kontrolu nad cloudovým softwarem (SaaS) napříč celou organizací. Lenovo od ní očekává například lepší správu a optimalizaci investic do softwaru.

V neposlední řadě pak Lenovo uvedlo ThinkPad X1 Extreme, nejnovějšího člena své vlajkové rodiny firemních PC. Tato novinka bude cílit na ty nejnáročnější uživatele, kteří vyžadují lehké a přenosné zařízení s masivním výpočetním výkonem.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: © Olivier Le Moal - Fotolia.com

Komentáře