Lenovo pokukuje po PC divizi společnosti Fujitsu

Fujitsu má údajně na stole nabídku na dvě různé způsoby, jimiž by Lenovo převzalo kontrolu nad jeho PC divizí. Výrobce se podobným návrhům nebrání, jen zatím neučinil žádné definitivní rozhodnutí.

Lenovo pokukuje po PC divizi společnosti FujitsuSpolečnost Fujitsu má podle serveru Nikkei Asian Review na stole dva návrhy od Lenova týkající se její PC divize, přičemž v obou případech jde de facto o nabídku na akvizici. První možností je vyčlenění celé divize do společného podniku vedeného Lenovem, druhou pak „tvrdé“ odkoupení většinového podílu čínským výrobcem.

Fujitsu následně potvrdilo, že již v únoru 2016 vydělilo PC divizi ze své struktury a od té doby zvažuje různé možnosti, jak s ní naložit, včetně obou návrhů od Lenova. Japonský výrobce však zatím nepřijal žádné definitivní rozhodnutí.

Další akvizice, další konsolidace

Ať už však jednání s Lenovem dopadnou jakkoliv, jedna věc je téměř jistá – chystá se další konsolidace trhu PC a odchod dalšího výrobce. Fujitsu se pravděpodobně bude chtít zaměřit na perspektivnější oblasti svého byznysu, například IT služby.

Lenovo by na druhou stranu posílilo svou pozici světové jedničky trhu osobních počítačů. Připomeňme, že cesta Lenova na úplný vrchol vedla prakticky výhradně skrze akvizice, zejména přes odkoupení PC divize společnosti IBM. Lenovo tuto strategii uplatnilo i v oblasti serverů (rovněž od IBM) nebo chytrých telefonů (Motorola).

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Fujitsu

Komentáře