Lenovo plánuje globální restrukturalizaci

Rozštěpení na čtyři skupiny podle segmentů má být krokem do další fáze rozvoje Lenova.

Lenovo plánuje globální restrukturalizaciSpolečnost Lenovo oznámila, že se na jaře v rámci plošné restrukturalizace rozdělí na čtyři skupiny a provede změny ve vedení.

Toto oznámení přišlo týden poté, co firma oznámila svou dosud největší akvizici divize x86 serverů IBM za 2,3 miliardy dolarů.

Z dosavadních dvou skupin (Business group se zaměřuje na zákaznická PC a mobilní zařízení, zatímco Think Business group na komerční sektor) by se v dubnu tohoto roku měly stát čtyři, nazvané podle jejich technického zaměření PC business, Mobile business, Enterprise a Ecosystem and cloud services. Do čela těchto skupin se postaví Gianfranco Lanci, Liu Jun, Gerry Smith, resp. George He.

V rámci regionů provede Lenovo kvůli specializaci dílčí rozdělení oblasti APAC na rozvinuté (Japonsko, Austrálie a Nový Zéland) a rozvojové trhy. Zbylé regiony zůstanou beze změn.

Plánovaná reorganizace je podle CEO společnosti Yanga Yuanqinga součástí vstupu do další fáze jejího rozvoje. Lenovo drží celosvětově první místo v segmentu PC a třetí v segmentu chytrých telefonů. Aby si svou pozici udrželo, nesmí podle Yanga Yuanquinga usnout na vavřínech.

Zdroj: LenovoÚvodní foto: © Octus - Fotolia.com

Komentáře