Lenovo oznámilo změny ve vedení EMEA

Gianfranco Lanci byl povýšen na pozici COO a výkonného viceprezidenta a povede obchodní skupinu PC Group. Aymar de Lencquesaing bude zastávat pozici prezidenta EMEA a senior viceprezidenta společnosti Lenovo

Lenovo oznámilo změny ve vedení EMEASpolečnost Lenovo jmenovala Aymara de Lencquesainga (na úvodní fotografii) prezidentem pro vedení společnosti v regionu EMEA, zatímco Gianfranco Lanci byl povýšen na provozního ředitele (Chief Operating Officer) a výkonného viceprezidenta společnosti Lenovo. Nová jmenování vstoupí v platnost 1. 4. 2014.

Gianfranco Lanci bude mít na starosti nově vytvořenou globální skupinu PC Group; region EMEA a vyspělé trhy v Asii a Tichomoří, konkrétně v Japonsku, Austrálii a na Novém Zélandu. De Lencquesaing se také připojí k top managementu společnosti Lenovo jako senior viceprezident.

Aymar de Lencquesaing nastoupil do Lenova ke konci roku 2013, aby vedl mobilní oblast v regionu EMEA. Během posledních třiceti let zastával v Evropě řadu IT manažerských pozic. V posledních deseti letech působil jako korporátní viceprezident a člen výkonného výboru společnosti Capgemini, senior viceprezident a prezident SHBG ve společnosti Acer a CEO společnosti Packard Bell.

Předtím strávil více než dvacet let v Kalifornii, kde zastával řadu manažerských pozic ve velkých společnostech jako Softbank, Ziff-Davis nebo v technologických start-upech.

Reorganizace s cílem dalšího růstu

Tyto přesuny jsou součástí globální reorganizace, která formuje společnost Lenovo do čtyř obchodních skupin, o kterých jsme vás již informovali:

PC Business Group (značky Lenovo a Think), Mobile Business Group (smartphony, tablety, chytré televize), Enterprise Business Group (servery a úložiště) a služby Ecosystem and Cloud (obchodní příležitosti napříč různými OS, jak Android, tak i Windows).

Gianfranco Lanci ke změnám uvedl v oznámení: „Další fáze našeho růstu je o předvídání nových obchodních příležitostí a zajištění toho, že budeme mít na místě správnou organizaci, což nám pomůže být rychlejšími, cílenějšími a efektivnějšími v poskytování inovativních produktů a služeb pro různorodý trh.

Jsem přesvědčen o tom, že Aymar povede naše podnikání v regionu EMEA do další fáze růstu, díky kterému se dostaneme mimo počítače a tablety k dalším příležitostem na expandujícím trhu se servery a chytrými telefony.

De Lencquesaing dodal: „Zatímco Gianfranco dovedl společnost Lenovo do pozice druhé největší počítačové firmy v oblasti EMEA, stále tu existují obrovské možnosti pro další růst.

Mým cílem je stavět na tomto základu a stát se jedničkou v oblasti EMEA. Naše pozornost vede od PC k PC+ a do oblasti chytrých zařízení. Vytvořili jsme již silný základ v chytrých telefonech na řadě trhů v regionu EMEA a budeme jej i nadále rozšiřovat v průběhu příštího roku.“

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře