Lenovo oznámilo změny ve své struktuře a nové tváře ve vedení jednotlivých divizí

Gianfranco Lanci povede divizi PC a chytrých zařízení, Xudong Chen a Aymar de Lencquesaing stanou v čele mobilní skupiny a George He povede novou divizi zaměřenou na investice a inovace.

Lenovo oznámilo změny ve své struktuře a nové tváře ve vedení jednotlivých divizíSpolečnost Lenovo provedla změny v managementu, které jsou součástí probíhající restrukturalizace firmy. V čele posílené divize PC and Smart Devices Group (dříve PC Group) nově stane COO a prezident společnosti Lenovo Gianfranco Lanci, někdejší CEO společnosti Acer.

Lanci nastoupil do Lenova v roce 2012 poté, co byl koncem roku 2011 propuštěn z Aceru kvůli sporům s představenstvem týkajících se produktové strategie. Lanci vedl Acer v úspěšné éře netbooků, která skončila nástupem tabletů na počátku tohoto desetiletí. Nyní bude zodpovědný za PC a tablety včetně „rodinného stříbra“ v podobně řady ThinkPad. Zároveň bude mít na starost vývoj zařízení pro internet věcí.

Divize Mobile Business Group zůstane z hlediska struktury nezměněná, ale získala nové vedení. Xudong Chen a Aymar de Lencquesaing se stali prezidenty divize poté, co rezignoval Rick Osterloh, bývalý prezident společnosti Motorola, kterou Lenovo koupilo v roce 2014. Chen předtím řídil aktivity Lenova v oblasti mobilních zařízení v Číně a de Lencquesaing se staral o severoamerický trh.

Novou pozici má i Peter Hortensius, který se stal CTO divize Data Center Group (dříve Enterprise Business Group). Hortensius dříve složil jako CTO celého Lenova a stál za uvedením nových technologií do PC a mobilních zařízení společnosti. V čele divize Data Center Group zůstává její dosavadní šéf Gerry Smith.

Lenovo zároveň oznámila vytvoření zcela nové divize s názvem Lenovo Capital and Incubator Group, která se zaměří na investice do inovací a startupů a bude zodpovědná za vývoj cloudových služeb a platformy pro velká data. V čele divize stojí George He.

Všechny změny vstoupí v platnost k 1. 4. 2016.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com

Komentáře