Lenovo na českém trhu rostlo v 1. čtvrtletí o 70 %

Společnost Lenovo dosáhla na českém trhu v meziročním srovnání téměř 70% nárůstu v prvním čtvrtletí 2014 a drží první příčku trhu PC.

Lenovo na českém trhu rostlo v 1. čtvrtletí o 70 %Podle údajů analytiků IDC obsadila společnost Lenovo v prvním čtvrtletí letošního roku pozici jedničky na českém trhu PC.

První příčku si drží i v segmentu přenosných počítačů, kde navíc zaznamenala téměř 45% nárůst oproti předchozímu roku (celý trh rostl o 17 %). Nejvyššího růstu dosáhla údajně i mezi top výrobci desktopů.

V noteboocích Lenovo drží přibližně čtvrtinový podíl českého trhu a v desktopech 20% podíl (více než dvakrát větší podíl než v Q1 2013).

Z aktuálních výsledků o vývoji českého trhu je patrné, že produkty naší společnosti oslovují čím dál více uživatelů. V meziročním srovnání jsme v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhli téměř 70% nárůstu a navíc se nám i nadále daří držet se na předních příčkách, a to v kategorii přenosných i stolních počítačů,“ uvedl v oznámení Petr Toman, generální ředitel Lenovo Česká republika.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: Lenovo

Komentáře