Lenovo na CES představilo nové PC a tablety

Mezi novinkami je například třetí generace konvertibilního notebooku Flex, tablety Tab 2 s Androidem nebo několik nových all-in-one desktopů včetně modelu s 3D kamerou RealSense od Intelu.

Lenovo na CES představilo nové PC a tabletySpolečnost Lenovo představila na mezinárodním veletrhu CES 2015 kromě telefonů a příslušenství i řadu dalších nových zařízení pro spotřebitele. Mezi nimi jsou například konvertibilní zařízení s Windows, tablety s Androidem, desktopy typu all-in-one a další..

Lenovo Flex 3

Konvertibilní notebook Flex 3 (na fotografii v záhlaví) přichází s pantem, který umožňuje přetočit dotykový displej o 360°, díky čemuž může nabídnout čtyři režimy užívání (notebook, tablet, stojánek a stan). Flex 3 nabízí výkon až 5. generace procesorů Intel Core i7 v případě 14“ a 15“ modelů. U 11“ modelu nabízí procesory Pentium.

Modely jsou vybaveny až 1 TB úložného prostoru a až Full HD displeji u 14“ a 15“ varianty. Jedenáctipalcový model nabídne displej s rozlišením HD. Obraz doplní zvuk ze stereo reproduktorů podporovaný technologií.

Lenovo S41

Spotřebitelé, kteří hledají tradiční notebook, mohou sáhnout po 14“ modelu Lenovo S41 s operačním systémem. Novinka je 19,5 mm silná a váží méně než 1,8 kg. Přichází s až 5. generací procesorů Intel Core i7, volitelnou grafickou kartou Nvidia GeForce, úložištěm SSHD až do kapacity 1 TB nebo SSD 256 GB a stereo reproduktory vybavenými Dolby Home Theatre.

Lenovo Tab 2

Tablety Lenovo Tab 2 A7-10 a A7-30 se systémem Android 4.4 jsou podle výrobce určeny pro ty, kteří si kupují první tablet. Model A7-10 je 9,3 mm silný, váží 269 g a nabídne až osm hodin provozu na jedno nabití. Model je vybaven základními technologiemi, které zahrnují až 32 GB úložného prostoru prostřednictvím Micro SD karty, čtyřjádrový procesoru MediaTek, pětibodový dotykový displej s rozlišením 1024×600 IPS a zvuk Dolby.

Model A7-30 nabízí stejné funkce jako A7-10, ale je silný jen 8,9 mm a nabízí volitelný 3G modem s funkcí hlasového volání jako z běžného telefonu. Také u něj bude, na rozdíl od A7-10, který bude k dispozici pouze černý, na výběr ze čtyř barev – modré, růžové, bílé nebo černé.

Oba tablety přicházejí s předinstalovanou sadou aplikací Lenovo DOit, včetně SHAREit pro přenos souborů mezi různými zařízeními, Security pro ochranu proti virům, spamu a malwaru a SYNCit pro zálohování a obnovení kontaktů, textových zpráv a protokolů hovorů.

Lenovo B50 3D Camera

Model B50 3D Camera je první all-in-one od Lenova s 3D kamerou Intel RealSense. Tato 3D kamera se vyznačuje plně barevným 1080p senzorem hloubky pro simulaci citlivosti na hloubku a vizuální schopnosti lidských očí. Je dodávána se čtyřmi předinstalovanými programy včetně Out of Box Experience, Personify, Wave Warrior a BBB Goal.

Model B50 3D Camera nabídne s dotykový 23,8“ Full HD displej a příští generací grafické karty Nvidia GeForce. Dále je vybaven reproduktory JBL a nabízí certifikovaný zvuk Dolby. Má vestavěnou DVD vypalovačku a obsahuje až 4. generaci procesorů Intel Core i7. Konektivitu zajišťují Wi-Fi a HDMI. Model bude vybaven klávesnicí a myší v barevném provedení ebony nebo platinum.

Lenovo C40 a C50

Nové all-in-one desktopy řady C nabídnou spotřebitelům volbu ze dvou velikostí displeje: model C40 má 21,5“ úhlopříčku, model C50 pak 23“. Novinky nabízejí volitelný bezrámový 10bodový dotykový Full HD displej a operační systém Windows 8.1 Update.

Desktopy jsou vybaveny až 4. generací procesorů Intel Core i5, DVD vypalovačkou, čelními reproduktory a volitelnou grafickou kartou Nvidia GeForce příští generace nebo AMD R5. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi. K dispozici budou v bílém nebo černém provedení.

Dostupnost a cena

Tablet Lenovo Tab 2 A7-10 je již k dispozici za ceny začínající na 2 249 Kč s DPH. Tablet Lenovo Tab 2 A7-30 bude dostupný od května. Ceny ostatních produktů a datum jejich uvedení na trh ještě nebyly stanoveny.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře