Lenovo má za sebou další rekordní čtvrtletí, příjmy v druhém kvartálu vyrostly o 65 %

Skupina Lenovo ve sledovaném období utržila bezmála 18 miliard dolarů, přičemž dvouciferným tempem rostly všechny divize. Historicky nejlepší kvartál za sebou mají chytré telefony.

Lenovo má za sebou další rekordní čtvrtletí, příjmy v druhém kvartálu vyrostly o 65 %Skupina Lenovo oznámila rekordní kvartální tržby s historicky nejvyššími tržbami i ziskem. Ve druhém fiskálním čtvrtletí zaznamenala meziroční zlepšení v oblasti příjmu, který vzrostl o 65 % na 512 milionů dolarů.

Příjem před zdaněním podle hospodářských výsledků činil 742 milionů dolarů, což je meziročně o 58 % více. Tržby skupiny pokračovaly v růstu a dosáhly 17,9 miliardy dolarů s meziročním růstem 23 %.

Dlouhodobou a udržitelnou ziskovost skupiny podle Lenova podporují vedle silné základny také nové příležitosti, které vytvořila nejen zrychlená digitalizace, ale i inteligentní transformace, obnova IT zařízení a infrastruktura.

Dvouciferný růst napříč divizemi

Divize Solutions and Services Group (SSG) ve sledovaném období zvýšila tržby o 30 % na 1,36 miliardy dolarů. Podobným tempem, konkrétně o 34 % na 2 miliardy, si polepšila divize Infrastructure Solutions Group (ISG).

O něco mírnější meziroční růst, byť stále úspěšný, si připsala největší divize Intelligent Devices Group (IDG). Ta ve druhém čtvrtletí posílila o 21 % na 15,3 miliardy dolarů, přičemž příjmy z komerčních PC vyrostly o 29 % a z PC pro SMB dokonce o 48 %.

Lenovo vyzdvihuje, že svůj historicky nejlepší kvartál za sebou mají chytré telefony, kde tržby společnosti vyrostly o 27 % na 89 milionů dolarů. Příjmy za tablety ve sledovaném období stouply o 20 %, za doplňky pak o 31 %.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře