Lenovo je po druhém fiskálním kvartálu opět v plusu, dařilo se PC, tabletům i telefonům

Výsledky Lenova za třetí kalendářní kvartál vypovídají o zlepšení v počítačové i mobilní divizi, kterým se ve srovnání s celkovým trh dařilo nadprůměrně. U podnikové divize si však musí Lenovo zřejmě ještě počkat na lepší časy.

Lenovo je po druhém fiskálním kvartálu opět v plusu, dařilo se PC, tabletům i telefonůmSpolečnost Lenovo oznámila své finanční výsledky za druhý fiskální kvartál, který skončil ke 30. 9. 2017. Čtvrtletní příjmy dosáhly hodnoty 11,8 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 5 %. Zisk před zdaněním se pak zvýšil o 104 milionů dolarů, což přispělo ke snížení ztráty z prvního kvartálu .

Výrobce v komentáři k výsledkům hovořil o stále probíhající transformaci, která se skládá ze tří fází a jejím úkolem je konsolidovat portfolio Lenova a nasměrovat společnost k dlouhodobému růstu. Jedním z cílů je také vybudování silnější pozice v oblasti podnikových řešení.

Divize PC and Smart Devices zaznamenala ve sledovaném čtvrtletí solidní 7% nárůst obratu na 8,4 miliardy dolarů a prodala 14,5 milionu PC a bezmála 3 miliony tabletů. V obou případech se Lenovu dařílo lépe než celkovému trhu.

Divize Mobile Business Group, pod kterou spadají značky chytrých telefonů Lenovo a Motorola vykázala mírný meziroční nárůst obratu a prodala celkem 15,3 milionu zařízení, což představuje 10% meziroční nárůst. Dařilo se zejména novým modelům řady Moto.

Podniková divize Data Center Group (DCG) pak hlásí úspěchy v regionu EMEA a v Severní Americe a také mírné zlepšení na domácím čínském trhu, kde se v posledních kvartálech potýkala s nepříznivým vývojem. Celkové meziroční výsledky divize však výrobce nezveřejnil.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře