Lenovo hlásí mírný pokles výsledků v uplynulém fiskálním roce

Společnost utržila v roce, který skončil k 31. 3. 2016, necelých 45 miliard dolarů, což představuje meziroční pokles o 3 %. Lenovo vykázalo za celý uplynulý rok ztrátu ve výši 128 milionů dolarů.

Lenovo hlásí mírný pokles výsledků v uplynulém fiskálním roceSpolečnost Lenovo zveřejnila výsledky svého hospodaření za čtvrtý fiskální kvartál a celý fiskální rok, který skončil 31. 3. 2016. Tržby za čtvrtý činily tržby 9,1 miliardy dolarů, což představuje 19% pokles. Za celý rok pak Lenovo utržilo 44,9 miliardy dolarů, což představuje 3% meziroční pokles.

Lenovo uvádí, že během uplynulého roku posílilo jádro svého podnikání v oblasti osobních počítačů a zlepšilo strukturu nákladů navzdory řadě vnitřních i vnějších výzev, které ovlivnily tržby.

Za celý rok společnost vykázala čistou ztrátu ve výši 128 milionů dolarů, v posledním kvartálu však byla 180 milionů dolarů v zisku.

Kroky, které jsme podnikli v polovině roku, nám umožnily zůstat v posledním kvartálu v zisku, navzdory náročným podmínkám na trhu. Udrželi jsme si silné výsledky v oblasti PC, neustále jsme zvyšovali ziskovost v podnikovém segmentu a zaznamenali jsme pozitivní vývoj na některých klíčových trzích chytrých telefonů,“ okomentoval výsledky CEO společnosti Yang Yuanqing.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře