Lenovo hlásí 6% pokles v posledním čtvrtletí 2016, zklamaly telefony i podniková řešení

Příjmy mobilní a podnikové divize se ve čtvrtém kvartálu propadly o pětinu, divize PC naopak dokázala navzdory situaci na trhu vyrůst o 2 %. Pozitivním ukazatelem je silný růst v dílčích segmentech, například v gamingu.

Lenovo hlásí 6% pokles v posledním čtvrtletí 2016, zklamaly telefony i podniková řešeníSpolečnost Lenovo dnes oznámila své finanční výsledky za třetí fiskální kvartál, který skončil ke 31. prosince 2016. Čtvrtletní příjmy dosáhly hodnoty 12,2 miliardy dolarů, což představuje 6% meziroční pokles, a čistý zisk meziročně klesl o 67 % na 98 milionů dolarů.

Výsledky podle Lenova reflektují nepříznivý vývoj trhu ve třech hlavních liniích jeho podnikání, jmenovitě v oblastech mobilních zařízení, datacenter a PC. Všechna tato odvětví vykazovala v posledním kalendářním čtvrtletí roku 2016 mírný nebo nulový růst.

Lenovo drží pozice v oblasti PC a tabletů

Výsledky společnosti udržela nad vodou divize PC and Smart Devices, která navzdory útlumu v odvětví osobních zařízení vykázala 2% nárůst příjmů na 8,6 miliardy dolarů. Lenovo v daném kvartálu prodalo o 14 % více PC a o 10 % více tabletů než o rok dříve.

Ještě silnější výsledky společnost vykázala v dílčích dynamických segmentech. Prodej herních počítačů vystřelil meziročně o 71 %, prodej chromebooků o 79 % a prodej hybridních tabletů dokonce o 91 %.

Zbytek byznysu se propadl o pětinu

Další části byznysu Lenova na tom byly podstatně hůře. Příjmy mobilní divize Mobile Business Group se meziročně propadly o 23 % na 2,2 miliardy dolarů. Lenovo během posledního kvartálu prodalo 15 milionů chytrých telefonů včetně modelů značky Motorola.

Podniková divize Data Center Group, která nabízí servery, úložiště, software a služby, pak vykázala propad příjmů o 20 % na 1,1 miliardy dolarů. Výrobce podle svých slov v současnosti investuje do zvýšení konkurenceschopnosti svých podnikových řešení.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře