Lenovo dokončilo převzetí Motoroly

Motorola má Lenovu pomoci stát se světovou trojkou v segmentu chytrých telefonů a dostat se na severoamerický trh. Googlu za ni Lenovo zaplatí celkem 2,9 miliardy dolarů.

Lenovo dokončilo převzetí MotorolySpolečnost Lenovo oznámila, že završila převzetí společnosti Motorola Mobility od Googlu. Předmětem této akvizice v hodnotě 2,9 miliardy dolarů byla značka a její současné i budoucí portfolio chytrých telefonů.

Lenovo se má díky tomu stát třetím největším výrobcem chytrých telefonů na světě. V současnosti je čtvrté s 5,2% podílem na trhu

Motorola bude pokračovat jako plně vlastněná dceřiná společnost Lenova. To její akvizicí získá 3,5 tisíce nových zaměstnanců, z toho 2,8 tisíce ve Spojených státech. Akvizice má Lenovu otevřít cestu na severoamerický trh. 

Dnes jsme dosáhli historického milníku pro Lenovo i Motorolu. Společně jsme připraveni růst, konkurovat a dobýt globální trh chytrých telefonů. Tím, že se staneme silnou světovou trojkou a vyzyvatelem pro prvního a druhého největšího výrobce (Samsung a Apple, pozn. red.) přineseme na trh to, co potřebuje: nové možnosti, novou konkurenci a jiskru inovací,“ uvedl CEO Lenova Yang Yuanqing.

Motorola je ve velmi dobrých rukou,“ dodal Larry Page, CEO Googlu.

V čele Motoroly zůstane její dosavadní CEO Rick Osterloh. Na pozici předsedy představenstva byl jmenován Liu Jun, víceprezident Lenova a šéf Lenovo Mobile Business Group.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře