Lenovo Data Center Group se poprvé představilo na vlastním setkání

První setkání s podnikovou divizí Lenova proběhlo za účasti lokálního týmu i zahraničních hostů. Cílem akce bylo představit celkové aktivity Lenovo Data Center Group včetně nedávno oznámených partnerství a produktů.

Lenovo Data Center Group se poprvé představilo na vlastním setkáníSpolečnost Lenovo uspořádala v Praze vůbec první setkání pořádané čistě její podnikovou divizí Data Center Group (DCG). Konference, jež se konala za účasti lokálního týmu výrobce i zástupců jeho regionální a globální struktury, představila současnost a blízkou budoucnost Lenova v podnikové oblasti.

Rychlé změny a pevné základy 

Marian Korienek, regionální ředitel DCG pro ČR, SR a Polsko, shrnul situaci na trhu ve čtyřech bodech: digitální transformace je nezbytná, kybernetická bezpečnost musí být samozřejmostí, data je třeba analyzovat a monetizovat a organizace dnes obstojí zejména díky rychlosti a úrovni služeb.

Lenovo se prostřednictvím DCG podle Korienka snaží poskytnout „pevné základy“ pro organizace v rychle se měnícím světě IT. Kromě tradiční infrastruktury se zaměřuje na pokročilá řešení a počítá s nástupem blockchainu, internetu věcí, digitálních strategií a kognitivních technologií.

Korienek v souvislosti s očekávaným nárůstem varoval, že současná infrastruktura mnohdy není dimenzovaná na očekávaný nárůst objemu zpracovaných dat a síťového provozu. To podle něj není výzva pouze pro oblast ICT, nýbrž pro celou širší ekonomiku.

„Už nejsme serverová firma!“

Dále hovořil o to, že ačkoliv DCG vznikla akvizicí serverové divize IBM, od té doby se výrazně rozvinula a již není pouze „serverovou firmou“. DCG celosvětově zaměstnává 7 000 lidí, z toho 2 000 ve výzkumu a vývoji, a již prodala přes 20 milionů serverů a více než 18 milionů síťových portů.

Portfolio Lenovo DCG se dělí na pět hlavních segmentů. Kromě tradiční infrastruktury pro datacentra sem spadají softwarově definovaná řešení včetně hyperkonvergované infrastruktury, HPC neboli superpočítače, navrhování obřích datacenter a v neposlední řadě služby.

Na závěr své prezentace Korienek vyzdvihl úspěšná globální partnerství v čele s nedávno představenou spoluprací s NetAppem. Lenovo DCG podle něj pokračuje v naplňování své růstové strategie a rozvoji partnerského kanálu, na jejímž konci je cíl v podobě zdvojnásobení obratu.

Blockchain a globální partnerství

Mauro Iotti, ředitel obchodní jednotky pro SDI & SW pro region EMEA, pak rozvinul téma strategického partnerství se společností NetApp, která již přinesla masivní posílení portfolia úložišť. V dalších letech obě firmy čeká spuštění společného podniku a vývoj integrovaných řešení.

Dalším zásadním partnerstvím je pak dlouhodobá spolupráce se společností Nutanix v oblasti hyperkonvergované infrastruktury. Iotti v tomto ohledu zdůraznil hlubokou integraci mezi hardwarem a softwarem, která výrazně zrychluje nasazení konkrétních řešení.

Závěrečné slovo měl John O'Shea, globální expert Lenova pro plánování pokročilých produktů, který krátce shrnul aktivity Lenova v oblasti blockchainu. Výrobce se podle něj zaměřuje na konkrétní řešení pro dodavatelské řetězce a jedná i s veřejnými institucemi.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře