Lenovo chce urychlit rozvoj podnikových inovací a zakládá novou IoT divizi

Výrobce, posílen slibnými výsledky podnikové skupiny z konce loňského roku, oznámil plán na další rozvoj svého portfolia řešení pro datacentra a telekomunikace. Jeho součástí je i založení nové divize pro internet věcí.

Lenovo chce urychlit rozvoj podnikových inovací a zakládá novou IoT diviziSpolečnost Lenovo oznámila plán svého dalšího rozvoje v oblasti podnikových řešení. Skupina Data Center Group (DCG), která nedávno dosáhla nejvyšších čtvrtletních tržeb za poslední dva roky, podle výrobce urychluje svou transformaci směrem k zákaznicky zaměřeným inovacím.

Naším cílem je stát se nejdůvěryhodnějším poskytovatelem datových center a telekomunikační infrastruktury na světě,“ shrnul nový plán Kirk Skaugen, výkonný viceprezident Lenova a šéf divize Data Center Group.

Rozšířená telekomunikační organizace se zaměří na vytváření společných inovačních platforem. S tím, jak se ve světě čím dál více zhmotňují plány na nasazení 5G sítí, chce Lenovo budovat NFV hardwarová a softwarová řešení založená na projektu The Open Compute Project.

Nová divize podpoří vývoj pro internet věcí

V rámci nově vytvořené divize IoT pak chce Lenovo pomoci zákazníkům proměnit tradiční koncové body v inteligentní a připojená zařízení. Výrobce se chce zaměřit na vkládání serverových zařízení do řešení internetu věcí pro zlepšení konektivity.

Současně chce Lenovo vybudovat sady platforem, které dokáží analyzovat obrovské množství dat důležitých pro rozhodování v reálném čase. Nová divize současně poskytne podporu systémovým integrátorům a dalším partnerům, aby mohli přinášet na trh kompletní vertikální řešení.

Lenovo navíc již dříve oznámilo, že se připojuje k programu Intel SelectSolution pro virtualizaci funkcí sítí a začalo nabízet řešení s technologiemi Intel QuickAssist a Intel XXV710 NIC postavená na serverech Lenovo SR650 a SR630.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: © kiri - Fotolia.com

Komentáře