Lenovo bylo v prvním pololetí 2014 jedničkou českého trhu PC

Společnost dosáhla ve druhém kvartálu 26,2% celkového tržního podílu.

Lenovo bylo v prvním pololetí 2014 jedničkou českého trhu PCSpolečnost Lenovo si v první polovině roku udržela pozici největšího dodavatele PC v České republice. Podle údajů společnosti IDC dosahovalo Lenovo ve druhém čtvrtletí 2014 tržního podílu 26,2 %, což představuje v meziročním srovnání nárůst o více než polovinu.

Jsme velmi rádi, že navazujeme na tradici loňského roku, ve kterém jsme se stali jedničkou na trhu nejen celosvětově, ale i v České republice. Tohoto prvenství bychom nemohli dosáhnout a udržet jej bez našich zákazníků, obchodních partnerů a distributorů, jejichž spolupráce si nesmírně vážíme,“ uvedl Petr Toman, generální ředitel společnosti Lenovo Česká republika.

V kategorii přenosných počítačů zaznamenalo Lenovo 48,1% meziroční nárůst a dosáhlo 34% tržního podílu. Podle výrobce za tím stojí rozšiřující se produktové portfolio notebooků v čele s novou generací vícerežimového zařízení Lenovo Yoga.

V segmentu stolních počítačů Lenovo vyrostlo meziročně o 73,1 %. Podle společnosti na tom má zásluhu posílení pozice značky v oblasti uživatelsky dostupných desktopů, ale i v kategorii firemních stolních PC.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře