Lenovo a Nutanix budou spolupracovat na konvergovaných řešeních

Díky novému partnerství obou společností vzniknou řešení spojující servery, úložiště a virtualizační služby. Ambicí partnerů je nabídnout alternativu k veřejnému cloudu.

Lenovo a Nutanix budou spolupracovat na konvergovaných řešeníchSpolečnosti Nutanix a Lenovo uzavřely globální partnerství, v rámci něhož budou společnými silami vyvíjet, nabízet a prodávat novou rodinu konvergovaných řešení.

Řešení budou vybavena nejnovějšími technologiemu od Intelu a měla by posloužit pro takřka jakýkoliv typ pracovní zátěže včetně podnikových aplikací, databází, virtualizovaných desktopů nebo analytických nástrojů pro velká data.

Spolupráce obou společností má ambici dodat na trh alternativu ke službám veřejného cloudu. Lenovo dodá hardware, Nutanix software. Řešení v sobě budou spojovat úložiště, servery a virtualizační služby.

Místo toho, abychom se omezili na hyperkonvergovaný trh, nám [spolupráce] pomůže rozšířit naše pole působnosti a zvýšit hodnotu, kterou můžeme nabídnout. Hledali jsme dodavatele serverů, který by nám poskytl dostatečný rozsah a dosah, a Lenovo naše požadavky splňuje,“ uvedl viceprezident Nutanixu Sunil Potti.

CEO Lenova Yang Yuanqing uvedl, že partnerství s Nutanixem umožní Lenovu pokračovat v inovacích a naplňování vize vývoje IT v nadcházejícím desetiletí. Globální dosah Lenova podle něj umožní novým řešení dostat se rychle na trh.

Lenovo chce současně s vývojem nových řešení investovat do dedikovaných globálních prodejních týmů. Řešení budou prodávána prostřednictvím partnerské sítě Lenova i jeho podnikovými prodejními týmy. Společně s Nutanixem chtějí investovat i do vývoje platforem a „agresivních marketingových iniciativ“.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře