Lenovo a Juniper společně vytvoří příští generaci řešení pro podniková datacentra

Spojení řešení a know-how obou společností se má stát základem nové generace konvergovaných, hyperkonvergovaných a výjimečně škálovatelných řešení používajících servery od Lenova a síťový software a hardware od Juniperu.

Lenovo a Juniper společně vytvoří příští generaci řešení pro podniková datacentraSpolečnosti Lenovo a Juniper Networks oznámily zahájení globálního strategického partnerství s cílem vytvoření další generace konvergovaných, hyperkonvergovaných a vysoce škálovatelných řešení pro firemní datová centra.

Lenovo disponuje rozsáhlým portfoliem serverů a switchů s platformou x86 a Juniper je zase velkým hráčem na trhu síťových technologií díky své nabídce routerů, switchů, softwaru pro síťový management a produktů pro ochranu sítě.

Zkušenosti Juniperu v oblasti sítí v kombinaci se server Lenovo na platformě x86 mají podle obou výrobců umožnit zákazníkům budovat škálovatelná datová centra s jednoduchou infrastrukturou a snadnou správou.

V rámci spolupráce se obě společnosti domluvily na tom, že si zákazníci budou moci pořizovat portfolio síťových produktů Juniper přímo od společnosti Lenovo.

Firmy zároveň vytvoří otevřené řešení založené na modelu ONIE (Open Network Install Environment) v souvislosti s trendem desagregace hardwaru a softwaru v datových centrech.

Spolupráce se bude týkat také zjednodušení správy a efektivnějšího využití zařízení v datových centrech s pomocí softwaru Lenovo xClarity, Juniper Network Direction a Contrail SND.

Lenovo a Juniper navíc plánují spolupráci na globálním trhu se zacílením na vybrané skupiny zákazníků, jako jsou firmy, poskytovatelé služeb, obchodní partneři a systémoví integrátoři.

Naším dlouhodobým cílem je stát se jedničkou na trhu řešení pro datová centra. Partnerství s Juniper Networks nám umožňuje využít významné portfolio produktů, které zahrnuje také softwarově definové sítě, nezbytné pro nabídku nejmodernějších datových center,“ uvedl Karel Jareš, Czech relationship manager společnosti Lenovo Česká republika.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře