Lenovo a Fujitsu zahajují globální spolupráci v oblasti PC

Spolupráce má mít podobu společného vývoje a výroby počítačů. Vzhledem k tomu, že Lenovo má zájem o PC divizi Fujitsu, lze dohodu interpretovat jako předstupeň akvizice.

Lenovo a Fujitsu zahajují globální spolupráci v oblasti PCTo, že Lenovo pokukuje po PC divizi společnosti Fujitsu není žádné tajemství. Definitivní dohoda sice zatím uzavřena nebyla, nicméně obě firmy nyní oznámily uzavření dohody o globální spolupráci.

V rámci tohoto nového partnerství budou Lenovo a Fujitsu společně vyvíjet, navrhovat a vyrábět počítače pro globální trh. O konkrétních detailech dohody se momentálně jedná.

Ze zkušenosti víme, že dohoda o strategické spolupráci může být předvojem akvizice. Lenovo se ve společném prohlášení obou firem navíc netají tím, že „hledá příležitosti k dalšímu růstu“ na trhu PC.

Fujitsu již v únoru 2016 vyčlenilo svou PC divizi do samostatné dceřiné společnosti a od té doby zvažuje, co s ní. Lenovo mu údajně nabídlo možnost spolupráce formou společného podniku i „tvrdou“ akvizici celé PC divize.

Zdroj: IDG News Service

 

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře