Legrand oznamuje akvizici společnosti Netatmo

Legrand v Netatmu držel podíl od roku 2015. Pohlcením francouzského lídra na trhu zařízení pro chytrou domácnost si Legrand slibuje posílení pozice v oblasti internetu věcí.

Legrand oznamuje akvizici společnosti NetatmoSpolečnost Legrand koupila Netatmo, francouzského lídra na trhu zařízení pro chytrou domácnost. Legrand tento krok oznámil v souvislosti s posilováním pozice v oblasti internetu věcí a zavádění svého programu Eliot pro související řešení.

Legrand v Netatmu držel podíl od roku 2015. Díky akvizici společnosti a integrace této značky do portfolia Legrandu skupina rozšíří svoji základnu souvisejících produktů díky 1,3 milionům aktivních produktů firmy Netatmo.

Celkem 130 inženýrů společnosti Netatmo přinese své odborné znalosti v oblasti umělé inteligence, integrace softwaru do produktů a uživatelskou zkušenost do R&D týmů společnosti Legrand.

Zakladatel a výkonný ředitel společnosti Netatmo Fred Potter se stane technologickým ředitelem programu Eliot společnosti Legrand a bude se podílet na designu souvisejících řešení obou společností. Hodnota akvizice nebyla oznámena.

Zdroj: Legrand

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře